[Miniseria]: Kryptowaluty, które generują pasywny dochód – NEO

Kryptowaluty

W poprzednich dwóch częściach na temat kryptowalut, które mogą generować dochód pasywny, wyjaśniliśmy, w jaki sposób działa algorytm Proof of stake (POS) i przedstawiliśmy naszego pierwszego reprezentanta – DASH. W tym artykule skupimy się na mniej popularnej kryptowalucie – NEO ().

Podstawy NEO i krótka historia

NEO, czasem określane jako „Chińskie Ethereum„, to kryptowaluta i jednocześnie blockchain, który umożliwia tworzenie aplikacji DApps i inteligentnych kontraktów (smart contracts). Projekt został założony przez Da Hongfei i Erika Zhanga w 2014 r. w Chinach, a jego pierwotna nazwa to AntShares (ANS). Jednocześnie stała się pierwszą zdecentralizowaną platformą typu open source, która powstała w tym kraju. Deweloperzy określają również NEO jako inteligentną sieć rozproszoną, która może obsłużyć ponad 1000 transakcji na sekundę (długoterminowym celem jest zwiększenie tej liczby do 10 000 transakcji na sekundę).

Token GAS i jego dystrybucja

Oprócz samego NEO platforma ma również inny token zwany GAS (pierwotna nazwa to ANC-Antcoins). Podczas gdy NEO służy do tworzenia bloków i zarządzania siecią, GAS jest rodzajem „paliwa” do dokonywania transakcji w tej sieci. W skrócie oznacza to, że jeśli użytkownik chce wykonać operację, musi za nią zapłacić za pośrednictwem tokena.

Dystrybucja tokena GAS jest stosunkowo prosta. Za każdym razem, gdy tworzony jest nowy blok, ten token również zostanie wygenerowany. Jeden blok pomieści 8 tokenów GAS, z przerwą między blokami w przybliżeniu 15-20 sekund. Przy takim ustawieniu generowanych będzie około 2 milionów bloków rocznie, aby wydać 16 milionów tokenów.

Należy dodać, że każdego roku, przy tworzeniu nowego bloku, dochodzi do pomnijeszenia liczby generowanych tokenów o dokładnie jeden GAS. Ta zasada będzie działała, dopóki nie zostanie osiągnięty 1 blok = 1 GAS. Przy szacowanym tempie powstawania nowych bloków zakłada się, że całkowity zapas (100 milionów GAS) będzie w obiegu przez 22 lata.

Jak zarabiać pieniądze z NEO

Aby zdobyć tokeny GAS, a tym samym wygenerować pasywny dochód, ważne jest działanie zgodnie z kilkoma tylko zasadami. Po pierwsze, musisz posiadać kryptowalutę NEO, a po drugie, trzymać ją w wyznaczonym portfelu. Innymi słowy, gdy kupisz walutę na jakiejkolwiek giełdzie, gdzie będzie z nią można handlować, musisz przekształcić ją w oficjalny portfel. W zależności od kwoty, którą posiadasz, otrzymasz token GAS.

Na tej stronie możesz pobrać oficjalny portfel na swój komputer: https://neo.org/download

Ile realnie mogę zarobić

Zgodnie z powyższym, wyodrębnienie jednego bloku spowoduje uwolnienie 8 tokenów GAS. Są one następnie dzielone między posiadaczy tej waluty. W przypadku posiadania coinów NEO ta forma inwestycji staje się interesująca. Na stronie https://neotogas.com/ możesz w prosty sposób obliczyć swoje dochody. Zasadniczo 1 NEO generuje około 0,1 do 0,16 GAS. Zakres wartości wynika z faktu, że szybkość tworzenia nowych bloków nie jest stała.

Dla lepszej wyobraźni podaję szybkie przeliczenie:

Ilość posiadanych NEO: 10

Cena zakupu NEO (do 19 kwietnia 2018): 58,28 EUR za sztukę/całkowita inwestycja 582,8 EUR

Ilość zyskanych tokenów GAS w ciągu roku: 1.04 GAS (przy bieżącej prędkości generowania bloków)

Wydajność w obecnej cenie GAS (do 19 kwietnia 2018) 17 EUR (w cenie 17.88 EUR za 1 GAS)

Powyższe przeliczenie oblicza współczynnik generacji bloku co 24 sekundy. Według whitepaper, gdzie jest podana prędkość 15-20 sekund, jest to znaczne spowolnienie, które oczywiście znajdzie odzwierciedlenie w obliczeniach, a tym samym w twoim zysku. Innymi słowy, jeśli prędkość wydobycia przyśpieszy, a GAS wzrośnie (all time high był prawie 75 EUR w styczniu tego roku), możemy mówić o zupełnie innych zwrotach.

Podsumowanie:

Nazwa: NEO
Kod waluty: NEO
Powstanie: 2014
Supply: 100 milionów NEO, 100 milionów tokenów GAS
Generowanie bloków: 15-20 sekund
Oficjalny portfel: NEON Wallet

Wniosek

Jeżeli podoba Ci się nasza miniseria, podziel się tym w komentarzu i daj nam znać, ajeki tematy Cię interesują a przede wszystkim zdecydowanie nie przegap następnej części o kryptowalutach PoS, którą przygotowujemy.

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić bezpłatne kryptowaluty i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację w Coinbase, zapoznaj się z instrukcją.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

Źródło:

neo.org
neotogas.com

Przetłumaczono ze słowackiego oryginału, który napisał Dalibor Valko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here