[WIADOMOŚCI] Prokurator Generalny Nowego Jorku przyjrzy się 13 najpopularniejszych giełd

Prokurator Generalny Nowego Jorku rzuci okiem na 13 najpopularniejszych giełd – Telegram próbuje ominąć zakazy w Rosji, korzystając z pośrednictwa BTC i VPN – Kryptogiełda Korbit wprowadziła Litecoin, ten dodał 6% – Drobni wydobywcy są zagrożeni spadkiem do zera wraz ze spadkiem cen BTC – Główny mózg niedawnej kradzieży 600 komputerów używanych do wydobywania Bitcoinów na Islandii uciekł z więzienia do Szwecji – Amazon Tech. uzyskał patent na rynku danych – Xdite ogłosiła swoją kandydaturę na burmistrza Taipei City – Huawei ogłosił swoje nowe narzędzie o nazwie „Blockchain jako usługa” – Chińska policja skutecznie aresztowała ludzi zaangażowanych w piramidę oszustw, które wyglądały jak platforma blockchain

Raport dnia

Prokurator Generalny Nowego Jorku przyjrzy się dokładnie niektórym z najpopularniejszych kryptogiełd na świecie. Listy ze szczegółowym kwestionariuszem zostały wysłane do firm obsługujących kryptogiełdy GDAX, Gemini, BitFlyer, Binance, ItBit, Gate.io, Huobi.Pro, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Kraken, Tidex i Poloniex. Coindesk.com (v EN)

Kryptowaluty i ICO

Moskiewski sąd niedawno zakazał korzystanie z platformy Telegram na terytorium Rosji, ponieważ firma odmówiła przekazania informacji o użytkownikach. Następnego dnia po wejściu w życie zakazu, dyrektor generalny Telegraph Pavel Durov ogłosił, że Telegram użyje Bitcoin () do finansowania proxy i VPN jako możliwych rozwiązań dla rosyjskich klientów. News.bitcoin.com (v EN)

Korbit, największa giełda dla Bitcoina i Ethereum () w Korei Południowej 18 kwietnia rozpoczęła handel z Litecoin (LTC). Informacja ta wsparła rozwój LTC i jest obecnie piątą najcenniejszą kryptowalutą. Ambccrypto.com (v EN)

Biznes

Nawet jeśli obecna cena przekracza 8 000 dolarów za Bitcoin, wielu mniejszych wydobywców jest zagrożonych utratą zysków. Jeżeli ceny na dłuższy czas spadną ponownie poniżej tej granicy, prawdopodobnie nastąpi szybsza konsolidacja wydobycia w skali przemysłowej. Może to wykluczyć ostatnie operacje małych ryb, pozostawiając posiadaczy kryptowalut narażonych na dyktaturę największych przedsiębiorstw wydobywczych. Bloomberg.com (v EN)

Sindri Thor Stefansson, podejrzany o to, że był głównym mózgiem niedawnej kradzieży 600 komputerów używanych do wydobywania Bitcoinów na Islandii, uciekł z więzienia do Szwecji samolotem, które ponoć przewoziło również islandzkiego premiera. Bloomberg.com (v EN)

Firma Amazon Technologies, Inc., spółka zależna od giganta e-commerce Amazon, nabyła patent na rynek danych, który pozwoliłby użytkownikom na otrzymywanie danych z kryptotransakcji w czasie rzeczywistym. Cointelegraph.com (v EN)

Hacker, pedagog i odnosząca sukcesy bizneswoman Yi-Ting Cheng, lepiej znana jako Xdite, zszokowała świat kryptowalut, gdy ogłosiła swoją kandydaturę na burmistrza Taipei City, stolicy Tajwanu. News.bitcoin.com (v EN)

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei, zaprezentował nowe narzędzie o nazwie „Blockchain jako usługa” (Blockchain-as-a-Service), które zostanie uruchomione miesiąc po wydaniu wspólnego projektu Caliper, firmy Huawei i Hyperledger. Cointelegraph.com (v EN)

Lokalna gazeta w Chinach poinformowała, że policja w Xi’an z powodzeniem aresztowała osoby zaangażowane w piramidę finansową, która wyglądała jak platforma blockchain. Podejrzani stworzyli platformę „DBTC” i udostępnili ją użytkownikom od 28 marca do 15 kwietnia bieżącego roku. Prawie 13 000 osób zarejestrowało się i zainwestowało w sumie 80 milionów juanów (13 milionów dolarów). CCN.com (v EN)

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here