[Wiadomości] • Bitcoin może wzrosnąć po obniżkach stóp procentowych w USA • Halving Litecoina za tydzień i inne wiadomości dnia

wiadomości

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Dzisiaj był nieco spokojniejszy dzień dla kryptorynków.  Bitcoin () pozostał nieco powyżej 9500 USD. Altcoiny zmieniają się nieznacznie w obu kierunkach.

Kryptowaluty

Technologia

Regulacje

Kryptogiełdy

  • Bitstamp, europejska kryptogiełda, współpracuje z brokerem BCB Group, aby oferować bezpośrednie transakcje z GBP

Bitcoin może odzyskać siły

Bitcoin walczy od kilku tygodni. Bitcoiny straciły zarówno dominację, jak i objętość. Co zaskakujące, rząd USA może poprawić kondycję Bitcoina. Prezes amerykańskiego FEDu spodziewa się ogłosić, w tym tygodniu, pierwszą obniżkę stóp procentowych w USA od 2008 r. Rząd wydrukuje więcej pieniędzy.

Halving Litecoina w ciągu tygodnia

Tylko tydzień został do halvingu Litecoina (LTC). W poniedziałek wartość LTC wynosiła około 90,23 USD, przy czym kapitalizacja rynkowa była czwarta co do wielkości. Do tej pory redukcje cen doprowadziły w przeszłości do znacznych podwyżek cen, by następnie spaść do ​​niższych poziomów. Według niektórych opinii tym razem tak nie będzie.

Ripple wykupił powierzchnię reklamową w Wall Street Journal

Ripple właśnie kupił reklamę na całą stronę w Wall Street Journal i zwrócił się do ustawodawców w Kongresie USA o uznanie potencjału, jaki blokchain i kryptowaluta mogą zaoferować amerykańskiej gospodarce i dolarowi. List podpisał dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse i założyciel Chris Larsen. List podaje, że Ameryka ma szansę przewodzić nowej rewolucji technologicznej, takiej jak Internet – i ryzykuje utratę tej przewagi na rzecz zagranicznych konkurentów.

Austriacka firma Youniqx Identity AG wydała cold wallet

Youniqx Identity AG, spółka zależna austriackiej drukarni państwowej, opracowała hardware portfel do kryptowalut. Zgodnie z informacją, portfel Chainlock umożliwia przechowywanie prywatnych kluczy w trybie offline, w celu uzyskania dostępu do kryptowaluty. Urządzenie jest podobno zdolne do generowania klucza prywatnego, jest również odporne na wodę i ciepło. Portfel będzie dostępny za pośrednictwem partnerów firmy, w tym Tokenize Exchange w Singapurze i Coinfinity w Europie Środkowej.

Wydobywanie kryptowalut zalegalizowane w Iranie

Wydobycie kryptowalut jest obecnie oficjalną działalnością przemysłową w Iranie, zezwolenie na działalność wyszło od samej Rady Ministrów. Podczas niedzielnego spotkania, któremu przewodniczył prezydent Hassan Rouhani, ministrowie zatwierdzili działalność i jednocześnie dodali, że uczestnicy będą musieli uzyskać odpowiednie licencje od Ministerstwa Przemysłu, Kopalń i Handlu.

Bitstamp nawiązał współpracę z brokerem BCB Group

Europejska kryptogiełda Bitstamp, współpracuje z agencją brokerską BCB Group, aby umożliwić swoim klientom bezpośrednie transfery w funtach brytyjskich (GBP).

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here