Złoto vs Bitcoin, które jest lepszą inwestycja?

cyfrowe złoto Bitcoin

Bitcoin jest często nazywany cyfrowym złotem, ale jaka jest różnica między bitcoinem a złotem, jeśli chodzi o zwrot z inwestycji?

Bitcoin to suweren, który zdecydowanie pokonuje złoto

Gdybyś na początku roku zainwestował 1000 dolarów w złoto, Twój zysk netto wyniesie około 110 USD, co nie brzmi wcale najgorzej. Lecz ta sama kwota, zainwestowana w Bitcoin (), przyniosłaby zysk w wysokości ponad 1640 USD.

Złoto jest znane ze swojej zdolności do zachowania wartości i ochrony inwestycji przed inflacją. Jednak większe kryptowaluty, takie jak Bitcoin, EthereumRipple, okazały się lepszymi inwestycjami, przynajmniej w ciągu ostatnich pięciu lat.

Według Twittera @CryptoHandelaar, 1000 USD zainwestowane w Bitcoin w lipcu 2014 roku przyniosłoby 14463 USD. Zaś 1000 USD zainwestowanych w złoto przyniosłoby, na tych samych warunkach, jedynie 41 USD.

Złoto cenione jest przede wszystkim za to, że zachowuje swoją wartość, która nawet w dłuższych okresach się nie zmienia. Jednak nawet złoto nie ochroni cię przed inflacją. Zysk netto złota wynosi 41 USD za 1000 USD zainwestowanych pięć lat temu – utrata siły nabywczej. Jednym z powodów jest spadek wartości dolara amerykańskiego o około 8% od 2014 roku.

BTC okazuje się cenniejsze niż złoto

Patrząc w przyszłość, Bitcoin prawdopodobnie będzie nadal osiągał wyższy zwrot z inwestycji. Można wysunąć takie założenie, ponieważ produkcja złota rośnie z roku na rok. Podczas gdy produkcja BTC z roku na rok spada.

Złoto staje się bardziej dostępne a z tym wiąże się ryzyko deprecjacji złota. Przykładowo w zeszłym miesiącu NASA ogłosiła, że dąży do zbadania asteroidy zawierającej tyle złota i innych metali, która uczyniłaby każdego obywatela Ziemi „miliarderem”. Przy aktualnych cenach oczywiście. Przy wyższej sile nabywczej naturalny będzie spadek cen.

Na początku tego miesiąca Max Keizer powiedział, że inwestuje w tradycyjne kryptowaluty, a nie w złoto, ponieważ są bezpieczniejsze ze względu na rosnący dług globalny.

Podsumowanie

Kryptowaluty w ciągu ostatnich pięciu lat okazały się lepszą inwestycją, a jednocześnie większym „pewniakiem” od złota. Oczywiście mamy na myśli te większe, takie jak Bitcoin. Jak informowaliśmy wcześniej, wraz z pojawieniem się instytucji wiele Altcoinów traci na wartości.

Czy uważasz, że w ciągu najbliższych pięciu lat kryptowaluty będą w dalszym ciągu przewyższać złoto? Podziel się opiniami w komentarzach.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here