[Wiadomości] • Bitcoin się umacnia dzięki ETF • Burger King w Niemczech przyjmuje płatności w BTC • i inne wydarzenia dnia

news

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Dzięki uruchomieniu ETF oraz pozostałym dobrym wiadomościom, Bitcoin () wzrósł do 10 600 USD. Poza kilkoma wyjątkami, powodzi się również altcoinom.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Adaptacja

Regulacje

Ripple przenosi kolejne 500 milionów XRP

Fintech startup Ripple przetransferował 500 milionów tokenów XRP ze swojego portfela depozytowego, zgodnie z danymi z Whale Alert z 3 września. To już kolejny tak duży transfer środków, pomimo protestów społeczności. Pytanie brzmi: o co chodzi Ripple?

Bitfinex pozwala teraz handlować z dźwignią 100x

Bitfinex włączył funkcję, która pozwala handlowcom spekulować na temat ceny BTC i ETH w stosunku do Tether aż do stukrotnej dźwigni. Przed wprowadzeniem dwóch nowych instrumentów pochodnych handlowcy mogli handlować na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu maks. do 3,3x dźwigni. Jest to stosunkowo łakomy kąsek, nawet dla doświadczonych inwestorów, szczególnie w kryptosferze, ale wydaje się, że istnieje zapotrzebowanie na tak dużą dźwignię, a Bitfinex nie jest pierwszą giełdą, która to umożliwia. 

OKCoin zapowiada głosowanie w celu przyznania nagrody 1 000 BTC

OKCoin zobowiązał się do przekazania 1 000 BTC na rzecz funduszu rozwoju „głosowania” społeczności na projekty BTC, BCH i BSV. Inicjatywa „Zbudujmy Bitcoin Razem” pozwoli entuzjastom kryptowalutowym przyjść na platformę OKCoin i „zagłosować na projekt, któremu chcieliby by była udzielona darowizna”. Co ciekawe, mogą to być projekty rozwojowe BTC, ale również BCH i BSV. 

Niemiecki Burger King akceptuje teraz płatności w BTC

Niemiecki oddział znanej na całym świecie sieci fast foodów Burger King na swojej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej, akceptuje płatności w BTC dla zamówień z dostawą. Czyli w Niemczech można, ciekawe kiedy to będzie działać w naszym kraju?

PWC w Luksemburgu będzie otrzymywać płatności od klientów w BTC

Jedna z największych firm audytorskich, PwC Luxembourg, ogłosiła niedawno w komunikacie prasowym, że zacznie przyjmować płatności kryptowalutowe od swoich klientów z dniem 1 października br. Kolejna duża firma testuje na małym rynku, jak się sprawdzą takie działania…

Holenderski bank centralny chce rejestrować kryptofirmy

Holenderski bank centralny ujawnił dziś, że zacznie regulować firmy oferujące usługi kryptowalutowe od 10 stycznia 2020 r. De Nederlandsche Bank wyjaśnił, że odpowiednie firmy z tego sektora muszą się zarejestrować, jeśli chcą kontynuować działalność.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here