[Wiadomości] • Francja będzie blokować Librę • Trump może „zbanować BTC” przy cenie 100 000 $ • i inne wydarzenia dnia

wiadomości - 2019 - 09 - 13

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Wczoraj nastąpił niewielki wzrost u większości top 10 kryptowalut, w tym Bitcoin (), który dodał około 2% i nadal jest na zielono. Altcoiny w większości również na zielono. Czy to długo oczekiwane odbicie od dna?

Kryptowaluty

Banki, giełdy

Ciekawostki

Trump może zbanować Bitcoin

W debacie na Twitterze w sprawie zakazu e-papierosów, współzałożyciel Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, podzielił obawy dotyczące siły ustawodawców do eksterminacji całych rynków z dnia na dzień. Łatwość z jaką zniknęły e-papierosy z USA oznacza, że ​​ten sam los może wpłynąć na inne kontrowersyjne obszary.

„NIE JEST TO BEZPOŚREDNIO ZWIĄZANE Z KRYPTOWALUTAMI, ALE POKAZUJE, ŻE BIAŁY DOM MOŻE WYDAĆ NAKAZ WYKONAWCZY, KTÓRY ZABRONI WSZYSTKIEGO. MOŻE RÓWNIEŻ OBJĄĆ ZAKAZEM BITCOINY. AKTUALNE NASTAWIENIE BIAŁEGO DOMU WYRAŹNIE WSKAZUJE, ŻE NIE MA NICZEGO POZA JEGO GRANICAMI CZY POZA JEGO ZASIĘGIEM.”

Według środowego oświadczenia, rząd USA i Food and Drug Administration (FDA) są zdecydowane, przynajmniej tymczasowo, wyeliminować e-papierosy, aby ocenić ich bezpieczeństwo. Teraz aromatyzowane e-papierosy nie będą już dostępne w sprzedaży i muszą zostać wycofane w ciągu 30 dni.

Francja zablokuje zatwierdzenie Libry w UE

Francja planuje zablokować w Europie dalszy rozwój Libry – Facebookowej platformy płatniczej opartej na stablecoinie. Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że kraj nie może pozwolić Europie na uruchomienie kryptowaluty zaproponowanej przez Facebooka, ponieważ zagrożona jest „walutowa suwerenność państwa”.

Szwajcaria natomiast jest otwarta na współpracę międzynarodową w zakresie regulacji Libry

Szwajcarski organ nadzoru finansowego twierdzi, że jest otwarty na współpracę międzynarodową w zakresie nadzorowania sposobu regulacji planowanej kryptowaluty Facebooka. W wywiadzie udzielonym 12 września Neue Zürcher Zeitung (NZZ), Dyrektorowi Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA), Mark Branson powiedział, że iluzorycznie jest sądzić, że pojedynczy kraj może sam regulować projekt skali Libry.

Garlinghouse zaprzeczył w wywiadzie, że Ripple może manipulować ceną XRP

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, przeprowadził niedawno wywiad z CNN, zaprzeczając, że Ripple manipuluje ceną XRP. Powiedział:

„RIPPLE NIE MOŻE KONTROLOWAĆ CENY XRP BARDZIEJ, NIŻ WIELORYBY MOGĄ KONTROLOWAĆ CENĘ BITCOINÓW.”

Ethereum Classic z powodzeniem zakończył hard fork Atlantis

Ethereum Classic () z powodzeniem wdrożył systemowe aktualizacje oprogramowania w ramach oferty mającej na celu zwiększenie interoperacyjności z Ethereum (). Hard fork Atlantis wymaga od wszystkich użytkowników oprogramowania aktualizacji swoich klientów.

Santander przeprowadził całą emisję obligacji o wartości 20 mln USD za pomocą blockchain

Hiszpański gigant bankowy Santander powiedział, że jako pierwsza instytucja wykorzystała publiczny blockchain do zarządzania wszystkimi aspektami emisji obligacji. Firma nie tylko wykorzystała token Ethereum do przedstawienia długu o wartości 20 milionów USD, ale rozliczyła go za pomocą innego zestawu tokenów ERC-20 reprezentujących gotówkę przechowywaną na rachunku powierniczym.

Bobby Lee wprowadził nowe portfele sprzętowe wielkości karty kredytowej

Założyciel pierwszej chińskiej giełdy bitcoinów, Bobby Lee, wrócił do centrum uwagi kryptospołeczności, wprowadzając nowy portfel. Jak potwierdzono na jego profilach w mediach społecznościowych, Lee, który sprzedał BTCC w 2018 r., obecnie koncentruje się na niszowym rynku przenośnych portfeli sprzętowych. Jego produkt, Ballet, jest urządzeniem wielkości karty kredytowej, oferującym tzw. cold storage BTC i czternastu altcoinów, w tym Ethereum (ETH), XRP i Litecoin (LTC). Kolejne osiemnaście altcoinów zostanie dodanych wkrótce, według informacji podanej na stronie internetowej projektu.

Francja nie opodatkuje handlu krypto-krypto, tylko handel krypto-fiat

Francuski minister gospodarki, Bruno Le Maire powiedział 12 września, że ​​władze francuskie nie opodatkowałyby zysków z handlu kryptowalutami, ale podatkami będą objęte przypadki, w których kryptowaluty były sprzedawane za walutę fiducjarną.

MFW ma nowe wideo, który przedstawia kryptowaluty

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zwraca uwagę na pojawienie się kryptowalut i sposób, w jaki ich trajektorię można przypisać teoriom ekonomicznym z lat 70. XX wieku, laureata nagrody FA Hayek Nobel.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here