[Wiadomości] • Giełda OKEx nie została zhakowana, chodzi o prace konserwacyjne • Liczba adresów BTC z co najmniej 10 BTC jest w ATH • i inne wydarzeniadnia

kryptowiadomości

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Wczoraj doszło do zmiany i rynki przeważnie znów świecą na czerwono. Jednym z powodów może być panika z powodu nieplanowanej konserwacji portfela OKEx i podejrzenia o włam na giełdę.  Bitcoin () lekko osłabł, ale nadal utrzymuje poziom 10 600. Altcoiny również poszły w dół i spadły bardziej niż lider rynku, Bitcoin. Umacnia się dominacja BTC.

Kryptowaluty

Giełdy, banki

Blockchain

Liczba adresów Bitcoin z co najmniej 10 BTC osiągnęła ATH

Liczba adresów Bitcoin, które zawierają co najmniej 10 Bitcoinów (105 000 USD), osiągnęła ostatnio rekordowy poziom. Od 1 września istnieje 157 000 adresów zawierających co najmniej 10 BTC. Ponadto istnieje obecnie 614 500 adresów, które przechowują od 1 do 10 BTC, podczas gdy około 0,5 procent wszystkich adresów bitcoin ma od 10 do 100 BTC.

Coincheck ograniczy tzw. margin trading od końca października

Japońska platforma handlu kryptowalutami ogłosiła zawieszenie nowych zamówień z depozytem zabezpieczającym. Giełda oświadczyła również, że po odnowieniu 31.10.2019 r. wszystkie zaległe transakcje zostaną ograniczone do 4X. Spowoduje to zmniejszenie marży o 20% w porównaniu z poprzednim limitem handlu z kryptomarżami 5X. Coincheck wydał także instrukcje dla klientów, którzy mają już aktywne zamówienia biznesowe. Ci, którzy nie zgadzają się ze zleceniami handlowymi, muszą otworzyć pozycje do końca września 2019 r., aby uniknąć anulowania.

Od 10 września Coincheck oferuje możliwość wymiany punktów na kryptowaluty

Coincheck, spółka zależna japońskiej Monex Group, współpracuje z firmą marketingową Macromill Group nad uruchomieniem badania Coincheck Survey, aby umożliwić użytkownikom wymianę punktów na aktywa cyfrowe. Według oficjalnej informacji prasowej Grupy Monex klienci będą mogli od 10.9. br. „wymieniać punkty oferowane jako rekompensatę za udział w ankiecie” na BTC, ETH i XRP.

Binance Lending dodaje obsługę dla BTC, ETH, ADA

W artykule, opublikowanym we wtorek (3 września) na stronie internetowej Binance, zespół Binance wyjaśnił, na czym polega drugi etap pożyczek Binance. W szczególności obsługuje trzy inne kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i Cardan (ADA). Okres subskrypcji trwa od od 4 września 04:00 UTC do 5 września 00:00 UTC, przy zastosowaniu metody „kto pierwszy, ten lepszy”. Okres naliczania odsetek rozpoczyna się 5 września o 00:00 UTC.

OKEx i transfer 24 000 BTC wywołały panikę, obawiano się ataku na giełdę

Twitter Whale Alert bił dziś na alarm, że co najmniej 24 000 BTC przeniesiono z kryptogiełdy OKEx do nieznanych portfeli. Łączna wartość przelewów BTC wynosi ponad 255 milionów USD po aktualnych kursach. Whale Alert zauważył 8 transakcji bitcoinowych, każda za 3000 BTC. Ponadto 100 000 ETH przeniosło się z OKEx do nieznanego portfela, najwyraźniej w ramach jednej transakcji. Jest to równowartość 17,8 miliona dolarów – to ogromna kwota, nawet dla wieloryba. Społeczność zaczęła szerzyć pogłoski, że OKEx mógł zostać zhakowany. Pomimo ogłoszenia Jaya Haa, niektórzy użytkownicy Twittera byli niezadowoleni z tych wiadomości. Chcą wiedzieć, kiedy zgłoszono konserwację i czy OKEx próbował ukryć ogromny hack.

Oracle dał Hydrogenowi dostęp do swojego rynku w chmurze

Gigant oprogramowania Oracle przyjął na swoim Cloud Marketplace firmę Hydrogen, twórcę korporacyjnego blockchaina opartego na Ethereum (). Oznacza to, że Hydrogen API jest teraz dostępny dla prawie pół miliona klientów Oracle w celu tworzenia aplikacji dla bankowości, inwestycji, oszczędności, ubezpieczeń oraz dobrego samopoczucia i odnowy biologicznej.

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here