[Wiadomości] • Dwa kryptobanki w Szwajcarii otrzymały licencję • Bug bounty dla Libry • oraz inne wiadomości dnia

wiadomości

Krótkie podsumowanie głównych wydarzeń z wczoraj oraz informacje w pigułce dla tych, którzy nie są na bieżąco z nowinkami z kryptosfery (podsumowanie do każdego newsa poniżej):

Rynki

Bitcoin (), po mniejszej wyprzedaży, stopniowo spadł do obecnego poziomu 10 170 USD. Altcoiny raczej spadły, do 4% (systemy Kosmos, BAT, V), poza wyjątkami oznaczonymi na zielono: Stellar i Chainlink, które zyskały około 2%.

Kryptowaluty

Giełdy

Regulacje

Libra rozpoczyna program nagród tzw. bounty bug

Przy panującej niepewności regulacyjnej obejmującej facebookową kryptowalutę Libra, Facebook ogłasza bug bounty program – za znalezienie poważnego błędu w kodzie przewidziano nagrodę, która może wynieść nawet 10 000 USD.

Łączna liczba transakcji TRX osiągnęła 80 milionów

Dyrektor generalny Tronu, Justin Sun, opublikował na swoim twitterze dobre wieści dla społeczności tej kryptowaluty. Według Tronscan transakcje z TRX przekroczyły 80 milionów.

Gemini dołączył do sieci Silvergare Crypto Lending

Gemini, kryptogiełda założona przez Tylera i Camerona Winklevoss, ogłosiła, że ​​dołączy do Silvergate Exchange Network (SEN). Dzięki sieci klienci instytucjonalni Gemini mogą teraz handlować dolarami amerykańskimi „24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku”, zgodnie z oświadczeniem z 27 sierpnia. Całodobowość kryptogiełdy była wcześniej ograniczona tradycyjnymi godzinami otwarcia banków, które nie pozwalały na wypłaty i depozyty w trybie 24/7.

Śledztwo w sprawie bankructwa kryptogiełdy QuadricaCX

Co najmniej cztery różne organy ścigania i agencje regulacyjne prowadzą dochodzenie upadłej kanadyjskiej kryptogiełdy QuadrigaCX, podaje nowy raport syndyka masy upadłości Ernst & Young (EY).

Szwajcaria wydała licencję dwom kryptobankom

Szwajcarski organ nadzoru bankowego udzielił licencji bankowej nie jednemu, ale dwom bankom koncentrującym się na kryptowalutach. Banki te będą pierwszymi bankami kryptowalut w kraju i będą wspierane przez starszych bankierów. Zatwierdzenie pochodzi od szwajcarskiego organu nadzoru finansowego FINMY. Licencjonowane banki to Seba Crypto i Sygnum.

Według szwajcarskiego regulatora dokumenty od Libry są bardzo niejasne

Fritz Zurbruegg, wiceprezes szwajcarskiego banku centralnego, powiedział, że dokumenty proponowanej kryptowaluty Libra są „bardzo niejasne”. Bank centralny pozostaje w bliskim kontakcie z odpowiednimi organami, ale „w tym momencie trudno jest przeprowadzić pełną analizę (projektu), ponieważ dostępne dokumenty są bardzo niejasne, nie posiadają żadnych szczegółów”, powiedział Zurbruegg.

 

Kolejne wiadomości już wkrótce!

Nie przegap naszych kryptowiadomości i włącz powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz też do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here