[WIADOMOŚCI] Amerykański System Rezerwy Federalnej przestał ignorować kryptowaluty

US-FRED

Bank Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych przestał ignorować kryptowaluty – Bitcoin () wzrośnie: Brian Kelly i Charlie Lee pozostają w pozycji long – Binance: zdecentralizowana gielda (DEX) wkrótce się otwiera – Stellar rozważa nabycie za 500 milionów dolarów – dywersyfikacja portfela nie zawsze działa – Nasdaq dostrzega zalety blockchainu – kryptowaluty przeżywają kryzys, blockchain się rozwija – Kambodża kryminalizuje handel kryptowalutami bez licencji – „Dziki Zachód ICO” zbliża się ku końcowi – Japonia penalizuje kryptogiełdy, potwierdzono konto Yakuza

Wiadomość dnia

System Rezerw Federalnych USA w St. Louis ogłosił w tym tygodniu, że dodała do bazy FRED (Federal Reserve Economic Data) – indeksy cen czterech kryptowaluty. Są to Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum () i Litecoin. Jest to pozornie mały gest, który daje wyraźny sygnał, ponieważ chodzi o najważniejszą instytucja bankowości centralnej na świecie. https://news.bitcoin.com/(w EN)

Bitcoin

Pomimo obecnego kryzysu Bitcoina osobowości z kryptoświata, Brian Kelly i Charlie Lee, wierzą w jego moc. Uzgonili wynik pozycji Bitcoina po ostatnim ataku na giełdę Bithumb. Brian Kelly podkreślił, że tym razem sytuacja Bitcoina bardzo się różni. Podał trzy powody, dla których możemy oczekiwać pozytywny zwrot oraz powód podniesienia ceny.

  1. Bithumb zareagował szybko
    2. Straty są pokryte
    3. Posiadacze pozycji długiej mogą być zmęczeni

Kiedy rynki reagują pozytywnie na złe wiadomości, to jest dla Kelly‘ego oznaka trendu wzrostowego.

Charlie Lee również uważa, że nadchodzą lepsze czasy dla Bitcoina. Według niego zhakowanie kryptogiełdy nie ma wpływu na fundamenty Bitcoina. To jak kradzież złota z banku. Czy wpłynie to na jego cenę? Nie. https://bitcoinist.com/ (w EN)

Zdecentralizowane giełdy

Binance planuje uruchomienie w tym roku nowej zdecentralizowanej giełdy. Nazywa się Binance Chain. Według raportu, prawie każdy będzie swobodnie mógł wybrać monetę. Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance, powiedział: „Będziemy mieć mniej kontroli nad DEXET. Prawie każdy będzie mógł swobodnie zaofertować kryptowalutę. To jest filozofia zdecentralizowanej giełdy – wolność wyboru, wolność inwestowania. Ale wolność może także zwabić oszustów. To jest coś, na co nie mamy wpływu.“ https://dailyhodl.com/ (w EN)

Akwizycje

Firma Stellar omawia obecnie możliwość uzyskania startupu Chain. Platforma Chain ma na celu umożliwienie bankom i instytucjom finansowym tworzenie własnych prywatnych sieci blockchain. Chociaż nie jest jasne, w jaki sposób Stellar będzie korzystać z tej technologii, transakcja będzie kosztować 500 milionów dolarów. https://cryptoslate.com/ (w EN)

Inwestycje

Dan Morehead, dyrektor zarządzający Pantera Capital, opisał swoje wnioski w dokumencie inwestycyjnym. Według raportu Bloomberga, Digital Asset Fund Pantera Capital spadł w maju o 26 procent. Dan Morehead oskarża o spadek Dash, Waves, Bitshares i OmiseGo. Niemniej jednak, Morehead mówi, że w 2018 Bitcoin pokaże kilka dużych zwrotów, w tym uzyskanie maksymalnej wartości z poprzedniego roku. https://www.newsbtc.com/ (w EN)

Blockchain

Nasdaq i Citi Treasury and Trade Solutions ogłosiły niedawno nowe zintegrowane rozwiązanie płatnicze, które umożliwia przetwarzanie płatności bezpośrednich i automatyzuje rozliczenia. Ten system płatności opiera się na technologii distributed ledger. Nasdaq, druga co do wielkości kryptogiełda na świecie, otwarcie uznała zalety blockchain. https://www.nasdaq.com/ (w EN)

Południowokoreańskie Ministerstwo Nauki, Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych ogłosiło 21 czerwca swoją strategię rozwoju blockchain. Ujawniło plany zainwestowania ponad 230 miliardów KRW (około 207 milionów USD) w publiczne i prywatne projekty blockchain. Celem jest zwiększenie przewagi konkurencyjnej Korei Południowej w przyszłej integracji blockchain w poszczególnych branżach. https://cryptoslate.com/ (w EN)

Obostrzenia

Trzy władze Kambodży (National Bank of Cambodia, Securities and Exchange Commision of Cambodia a General – Commissariat of National Police) ogłosiły wspólnie, że rozpowszechnianie, kupowanie, sprzedaż, handel i likwidacja kryptowalut bez licencji to przestępstwo. Agencje nakreśliły również cztery główne zagrożenia związane z kryptohandlem lub inwestowaniem.
– Wydawanie kryptowalut nie jest zabezpieczone
– Inwestowanie w kryptowaluty może spowodować straty z powodu wahań
– wysokie ryzyko cyberprzestępczości
– Brak mechanizmu ochrony klienta https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Wiadomości kryminalne

Ponieważ przestępczość kryptograficzna „płynie” głównym strumieniem, SEC podejmuje kroki w celu uregulowania ICO jako papierów wartościowych. SEC otrzymała 18 czerwca 2018 r. nakaz sądowy w sprawie zamrożenia aktywów założycielom PlexCoin. Dominic Lacroix i Sabrina Paradis-Royer są oskarżeni o naruszenie przepisów w zakresie zwalczania nadużyć finansowych w związku z ICO i będą odpowiadać za fałszywy marketing i oszustwo. https://cryptoslate.com/ (w EN)

Zalecamy: Jak chronić się przed pułapkami w kryptosferze

Najwyższy japoński regulator [FSA] wydał nakaz poprawy działalności sześciu z 16 licencjonowanych kryptogiełd. Między nimi znajdują się Bitflyer, Quoione i Tech Bureau. Agencja potwierdziła, że ​​co najmniej jedna z sześciu giełd ma jakąś formę uczestnictwa w Yakuza. W odpowiedzi na polecenie regulatora, Bitflyer przestał rejestrować nowe konta. Organ nadzoru powiedział: „Kierownictwo nie stworzyło systemu kontroli wewnętrznej, w tym audytu wewnętrznego, preferując redukcję kosztów.” https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Źródło:
https://medium.com/

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz również do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here