[Wiadomości] Badania: Kryptowaluty w ciągu dekady zastąpią fiat

nosnik-wartosci

Badania: kryptowaluty zastąpią fiat w ciągu dziesięciu lat • Benson Oak, bank inwestycyjny w Republice Czeskiej, zakłada fundusz venture capital dla inwestycji blockchain startupów • Prestiżowa London School of Economics oferuje krypto kurs • Inwestorzy preferują ETH od BTC • Urząd Skarbowy USA zażądał od firm maklerskich o udostępnienie informacji na temat kryptohandlu • Bank odmówił udzielenia kredytów hipotecznych, ponieważ wnioskodawca handlował z BTC • Kolejny negatywny komentarz o kryptowalutach

Badania: W ciągu dekady kryptowaluty zastąpią fiat

Nowe badania wykazały, że kryptowaluty typu Bitcoin (BTC) mają potencjał, aby stać się powszechnie przyjętymi środkami płatniczych, ponadto spełniają jeden z trzech głównych kryteriów pieniędzy. Badanie przeprowadził Imperial College i brytyjska platforma handlowa eToro. Raport zatytułowany „Cryptocurrencies: Overcoming Barrier to Trust and Adoption” stwierdza, że kryptowaluty są „kolejnym naturalnym krokiem” i mogą się stać głównym instrumentem płatniczym w ciągu dekady. Zgodnie z raportem, kryptowaluty spełniają już jedną z trzech podstawowych zasad pieniędzy fiat – są stosowane jako środek przechowywania wartości, ale jednocześnie nie spełniają dwóch kolejnych wymagań, a mianowicie nie są środkiem wymiany i nie służą jako jednostki rozliczeniowe.
Więcej dowiesz się TUTAJ: cointelegraph.com (w EN)

Nowy fundusz venture capital

Europejski Bank Inwestycyjny Benson Oak, z siedzibą w Republice Czeskiej, chce zainwestować do sektora fintech 100 milionów dolarów, w formie funduszu podwyższonego ryzyka. Firma zdobyła już 25 milionów dolarów na nowe przedsięwzięcie. Fundusz chce skupić się na inwestycjach, szczególnie na start-upach w dziedzinie blockchain. Inwestorzy Benson Oak Ventures to wyłącznie osoby prywatne i małe firmy, żadne duże instytucje.
Więcej przeczytasz TUTAJ: coindesk.com (w EN)

Prestiżowa London School of Economics oferuje krypto kurs

London School of Economics, wiodąca brytyjska uczelnia, uznana w dziedzinie badań w dziedzinie polityki i ekonomii, zrobiła krok w kryptoświat. Instytucja poinformowała niedawno o uruchomieniu internetowego kursu dotyczącego walut cyfrowych, który działa pod nazwą „Cryptocurrency Investment and Disruption”. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ: bitcoinist.com (w EN)

Inwestorzy wolą ETH od BTC

Według sondażu przeprowadzonego przez amerykańską kancelarię adwokacką Foley & Lardner LLP, inwestorzy i menedżerowie wolą Ethereum od Bitcoina i innych kryptowalut takich jak Monero, Dash i Zcash. Jednocześnie wyrazili zaniepokojenie potrzebą dalszej regulacji rynku kryptowalutowego. 43% uczestników uważa, że ​​Bitcoin ma największe prawdopodobieństwo kupna w miejscu sprzedaży (POS), ale tylko 35% uważa, że ​​BTC to najlepsza okazja inwestycyjna. W tej dziedzinie zwyciężyło Ethereum z 38% poparcia. Więcej przeczytasz TUTAJ: newsbtc.com (w EN)

Departament Skarbu USA prosi firmy brokerskie o ujawnienie informacji o kryptosprzedaży

Amerykański urząd regulacji sektora finansowego opublikował wezwanie, zaadresowane do spółek, które sprzedają w USA papiery wartościowe publicznie, do ujawnienia wszystkich informacji na temat działań „związanych z aktywami cyfrowymi, takimi jak kryptowaluty i inne waluty wirtualne oraz tokeny”. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ: News. bitcoin.com  (w EN)

Bank odmówił udzielenia kredytu hipotecznego, ponieważ wnioskodawca handlował z BTC

Użytkownik poskarżył się w witrynie Reddit, że jeden z większych amerykańskich banków, PNC, odrzucił wniosek o kredyt hipoteczny pomimo spełnienia wszystkich wymogów. Powodem było to, że w przeszłości handlował z BTC a część własnych środków na zakup nieruchomości, pochodziła ze sprzedaży BTC. Bank dodał również, że nie ma znaczenia, w jakim czasie odbywał się handel.
Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ: reddit.com (w EN)

Kolejny negatywny komentarz na temat kryptowalut

Joseph Stiglitz, były główny ekonomista Banku Światowego, noblista oraz profesor Uniwersytetu Columbia, skrytykował Bitcoin, szczególnie jego anonimowość, gdyż jego zdaniem jest to sprzeczne z ideą stworzenia przejrzystego systemu bankowego. Zdaniem profesora, kryptowaluty jak Bitcoin pozwalają na „nieuczciwe działania”, na które „żadne państwo nie może pozwolić”. Stiglitz dalej mówi, że światowe finansowe organy regulacyjne dotąd nie zastosowały odpowiedniego rygoru, ponieważ kryptorynek jest nadal stosunkowo mały.

„Gdy tylko [kryptorynek] stanie się znaczący, użyją młota”.

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ: cointelegraph.com (w EN)

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here