Najlepsze blockchain przeglądarki, które warto przetestować

Bitfinex

Przeglądarki blockchain są nieodłącznymi komponentami kryptowalut. Podobnie, jak waluty cyfrowe, ewoluowały one w toku ich istnienia a dziś mogą dostarczać użytkownikom wiele przydatnych informacji, nie tylko o transakcjach, czy saldach na poszczególnych adresach/portfelach. W tym artykule wymieniamy najciekawsze blockchain explorery, z których powinieneś korzystać.

Od 2010 roku, kiedy powstał pierwszy blockchain explorer, minęło już wiele czasu. O ile na początku swojego istnienia, gdy zdecydowana większość właścicieli kryptowalut używała tej usługi w ograniczonym zakresie, głównie do sprawdzania postępu transakcji, które wysyłali lub odbierali, lub do sprawdzania aktualnego statusu konta danego adresu, dziś te przeglądarki dostarczają znacznie więcej informacji. W zasadzie to Google dla kryptowalut. Różnica polegan ta tym, że w przypadku blockchain explorera, poznasz wszystkie dane historyczne.

Blockchain.com

Blockchain.com. to zdecydowanie numer jeden biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających. Być może najbardziej znany eksplorer, udostępnia odwiedzającym podstawowe dane, z możliwością przeszukiwania po bloku czy adresie. W prostej i dobrze uporządkowanej tabeli pokazuje również liczbę ostatnio wyodrębnionych bloków, czas ich ekstrakcji, liczbę transakcji i BTC, które zawierały lub pool, który je wydobył.

Udostępnia również statystyki dotyczące liczby transakcji, hash rate i marketcap z ostatnich 24 godzin. Dodatkowo, bonusowo, umożliwia utworzenie portfela, a środowisko użytkownika i sam proces jego generowania są naprawdę proste, o czym świadczy ponad 26 milionów utworzonych tutaj portfeli.

Blockchain

Blockchair

Blockchair to blockchainowe narzędzie do wyszukiwania i analizy, wspierające kryptowaluty Bitcoin, Bitcoin Cash i Ethereum. Umożliwia odwiedzającym filtrowanie i sortowanie bloków lub transakcji na podstawie różnych kryteriów. Zapewnia również wyszukiwanie pełnotekstowe. Obecnie ta strona nie ma sobie równych pod względem wyboru różnych parametrów wyszukiwania.

Blockchair

Tokenview

Tokenview.com, opracowany przez chiński zespół na początku tego roku. Oferuje możliwość wyszukiwania adresów i transakcji dla szerokiej gamy monet. Oprócz najpopularniejszych takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin oferują również kryptowaluty takie jak DASH, OmiseGO, Zcash i Dogecoin. Interesująca jest także implementacja wykresu Bitfinex, dostępny niestety jedynie w języku chińskim. Oprócz tego Tokenview posiada także sekcję o nazwie CoinBasic, która zwięźle wyjaśnienia zasady i funkcjonowania danej waluty.  Elementem przeglądu każdej kryptowaluty jest również listą najbogatszych adresów.

Tokenview

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić kryptowaluty bez dodatkowych opłat i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację w Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Etherscan

Chociaż istnieje wiele przyzwoitych, etherowych explorerów, Etherscan.io można uznać za najpopularniejszy. Zapewnia możliwość wyszukiwania adresów smart kontraktów, śledzenia cen gazu lub weryfikacji sald tokena na adresie właściciela. Oprócz podstawowych informacji, oferuje również kompleksowy przegląd wszystkich tokenów ERC20, w tym cenę, procentową zmianę wartości lub wolumen obrotu za ostatnie 24 godzin. Wartością dodaną jest z pewnością „mining” kalkulator i tracker DEX.

Etherscan

Wniosek

Istnieje wiele przeglądarek blockchain, w przypadku przechowywania lub handlu z kryptowalutami, które zostały wyżej wymienione, podane przez nas witryny zdecydowanie warto wypróbować. Wyszukiwanie transakcji lub weryfikacja salda w portfelu to podstawowa wiedza  każdego, kto choć w najniższym stopniu interesuje się dziedziną.

Źródła:
bitcoin.com
coinsutra.com
cryptominded.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here