[WIADOMOŚCI] Handlowcy w Polsce protestują przeciwko opodatkowaniu transakcji kryptowalutowych

Handlowcy w Polsce protestują przeciwko opodatkowaniu transakcji kryptowalutowych – ICO oszustwa w Wietnamie – Elisabeth Stark oskarżyła Wall Street – 14-letni deweloper stworzył Bitcoin () Voice – Wenezuela w końcu zatwierdziła Petro – Samoregulacje kryptogiełd w Korei Południowej – Gemini otwiera handel blokowy dla Bitcoin i Ether – Coinbase stara się o licencję dla SEC – Indyjski Gujarat oskarżył 10 funkcjonariuszy policji o porwanie i próby wymuszania w związku z Bitcoinem – Indie mają kolejne kryptooszustwo – Chile wykorzysta blockchain Etherea do statystycznych zapisów sektora energetycznego – Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Andrus Ansip we wtorek podkreślił rangę blockchain – Zawieszenie i późniejsze wznowienie konta Twittera @Bitcoin podniosło ilość pytań

Wiadomość dnia

Handlowcy kryptowalutowi w Polsce protestują przeciwko decyzji rządu o wprowadzeniu podatku od wszystkich transakcji kryptowalutowych niezależnie od tego, czy podatnik osiągnął zysk lub poniósł stratę. Bloomberg.com (w EN)

Wskazówka redakcyjna: Podatki w wybranych krajach UE

Kryptowaluty i ICO

Pincoin i IFAN ICO drużyny z Wietnamu zamilkło po tym, kiedy okazało się, że chodzi o oszustwa, które zwabiły około 32 000 inwestorów i zarobiły na sprzedaży fałszywych coinów 660 milionów dolarów. Cointelegraph.com (w EN)

Elizabeth Stark, prezes firmy Lightning Labs, oskarżyła Wall Street i tradycyjny sektor finansowy, że choć ufa technologii blockchainu, Bitcoinowi już nie. Cointelegraph.com (w EN)

Alex Pasfield, dopiero czternastoletni deweloper, stworzył nowe narzędzie o nazwie Bitcoin Voice, czyli platformę, która umożliwia głosowanie niecenzurowalne w ramach społeczności Bitcoin Cash. Bitcoin.com (w EN)

Zgromadzenie Narodowe Wenezueli zatwierdziło dekret konstytucyjny w sprawie korzystania z kryptowalut i nowej państwowej kryptowaluty, po wielokrotnym deklarowaniu, że ​​Petro jest nielegalne. Bitcoin.com (w EN)

Pisaliśmy także: Wenezuelska kryptowaluta Petro podobno w jeden dzień wyzbierała 735 milionów dolarów 

Giełdy

Konieczność samoregulacji kryptogiełd w Korei Południowej rośnie, ponieważ banki wciąż odmawiają otwarcia nowych kont dla większości kryptogiełd. Koreańskie stowarzyszenie blockchain przygotowuje standardy samoregulacji. Trzydzieści trzy giełdy zostały poproszone o wyrażenie poglądu i przystąpienie; dwadzieścia trzy zgodziło się, ale dziesięciu odmówiło. Bitcoin.com (w EN)

Kryptogiełda Gemini ogłosiła w poniedziałek, że do końca tego tygodnia rozpocznie handel blokowy dla Bitcoin i Ether. Ta funkcja – która umożliwi klientom angażowanie się w transakcje o dużej wartości, które nie pojawią się na giełdach „order book“, dopóki nie zostaną spełnione – będzie dostępna w czwartek. Coindesk.com (w EN)

Przedstawiciele kryptogiełdy Coinbase spotkali się z przedstawicielami Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby omówić rejestrację giełdy jako licencjonowanego miejsca pośredniczącego i handlu elektronicznego. CNBC.com (w EN)

Biznes

Wydział dochodzeniowy (CID) w indyjskim państwie Gujarat oskarżył 10 policjantów z porwań, prób wymuszania i korupcji po rzekomym porwaniu biznesmena i zmuszaniu go do przekazania 200 Bitcoinów. Coindesk.com (w EN)

Żadna z ofiar kryptooszustwa Gain Bitcoin w Pune nie otrzymała numeru identyfikacyjnego ani hasła do konta na stronie internetowej. TimesofIndia.indiatimes.com (w EN)

Chile wykorzysta Blockchain Etherea jako okazję do zarejestrowania statystyk dotyczących sektora energetycznego, oświadczył w czwartek rząd. Coindesk.com (w EN)

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Andrus Ansip podkreślił we wtorek rangę blockchain technologii, nazywając ją „obszarem, w którym Europa jest w uprzywilejowanej pozycji, aby odegrać wiodącą rolę.” Coindesk.com (w EN)

Zawieszanie konta na Twitterze @Bitcoin, jednego z najstarszych i najpopularniejszych kont na Twitterze, podniosło ilość pytań. Zawieszenie wysoce profilowanych kont na Twitterze jest rzadkie i zwykle towarzyszy im oficjalne wyjaśnienie. Bez oficjalnego oświadczenia o tym, dlaczego @Bitcoin został zawieszony, a następnie wznowiony, pojawiły się dzikie spekulacje. W ciągu ostatnich kilku godzin pojawiły się oznaki, że konto zostało reaktywowane i zwrócone pierwotnemu właścicielowi, a teraz odbywa się odzyskiwanie follewerów. Bitcoin.com (w EN)

 

tabelka Bitcoin

 

 

Nie przegap nowych wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here