[WIADOMOŚCI] Mike Novogratz zainwestował 15 milionów dolarów w przyszłość kryptowalut

investment

Mike Novogratz zainwestował 15 milionów USD w przyszłość kryptowalut – Japoński FSA wezwał G20 do ustanowienia jednolitej polityki regulacji kryptowalut – holenderski AFM przypomina inwestorom instytucjonalnym o wymogu licencyjnym – Niemiecki łańcuch Sausalitos wprowadza program lojalnościowy w tokenach – Walmart ma patent na zarządzanie zakupem energii elektrycznej na bazie blockchaina – Japońska policja aresztowała 16 osób za używanie złośliwego oprogramowania do wydobycia – CEO NEO () mówi, że blockchain może być stosowany w celu zastąpienia Facebooka – Na Ukrainie ujawniono sześć fałszywych kryptogiełd

Inwestycje

Mike Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital Capital Management, zainwestował 15 milionów dolarów w spółkę AlphaPoint. Jej celem jest ułatwienie uruchamiania platform transakcyjnych i tokenizacja aktywów za pośrednictwem technologii blockchain. Pomimo obecnej korekty rynku, Novogratz pozostaje ogólnie bardzo pozytywny wobec kryptowalut. http://bitcoinist.com/ (w EN)

Regulacje

Najbardziej znaczący i najstarszy japoński dziennik Mainichi Shimbun w maju stwierdził, że organizacje, takie jak Yakuza, wykorzystują anonimowe kryptowaluty do prania brudnych pieniędzy pochodzących z nielegalnych handlu narkotykami. Następnie Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) wezwała liderów ekonomii G20 do przyjęcia jednolitej polityki regulacyjnej. https://cryptoslate.com/ (w EN)

Holenderski Urząd ds. Rynku Finansowego (AFM) wystosował pismo skierowane do instytucji inwestujących w kryptowaluty. Celem tego pisma jest poinformowanie, że niektóre czynności inwestycyjne w polu kryptowalut mogą wymagać licencji z AFM. Jednocześnie jednak wyraża poważne wątpliwości, czy menadżerowie kryptoinstytucji inwestycyjnych rzeczywiście mogą sprostać wymogom licencyjnym. https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Akceptacja kryptowalut

Sausalitos, niemiecka sieć barów koktajlowych, wprowadza program lojalnościowy z kryptowalutami. Klienci, którzy pobiorą aplikację, otrzymają za każdy zakup Sausalitos Coin (ERC20). Później mogą wymieniać monety na gotówkę lub żetony lojalnościowe od innych marek lub innych kryptowalut. https://www.ccn.com/ (w EN)

Urząd Patentowy USA (USPTO) opublikował patent Walmartu na zarządzanie zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Patent zajmuje się systemem, który rozdziela ilości kryptowalut na zakup energii od dostawców, a następnie przyznaje ilości kryptowalut każdemu urządzeniu pobierające energię. Energia może być dodatkowo wymagana w systemie, który sprawdza zużycie energii oraz to, czy dostępna jest wystarczająca ilość kryptowalut na jej zakup. http://bitcoinist.com/ (w EN)

Wiadomości kryminalne

Policja z dziesięciu prefektur w całej Japonii aresztowała 16 osób, które używały złośliwych programów górniczych do wydobywania kryptowalut. Japońska Agencja Policji Narodowej powiedziała dla Japan Times:

” Stwierdzono, że szesnaście osób w Japonii zainstalowało złośliwe oprogramowanie na swojej własnej stronie internetowej do wydobywania kryptowalut. Osoby te zostały oskarżone o naruszenie prawa zabraniającego używania wirusów komputerowych.” https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Jednostka policji do zwalczania cyberprzestępczości na Ukrainie odkryła sieć nieuczciwych stron internetowych, które funkcjonowały jako kryptokantory. Cztery osoby są podejrzane o tworzenie sieć fałszywych internetowych giełd, które oferują wymianę kryptowalut. Korzystali z co najmniej sześciu platform, którymi przyciągali handlarzy kryptowalutami. https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Blockchain

Chen Zhao, dyrektor generalny NEO, skrytykował sposób, w jaki Facebook przetwarza dane. Powiedział także, że trudno jest określić, kto kontroluje dane użytkownika na Facebooku, oraz że przykłada się zbyt małą uwagę na to, gdzie lądują dane użytkownika. Podkreślił również, że właśnie z tego powodu konieczne jest stworzenie prawa tożsamości i danych. Przestrzeganie zasad i zapobieganie nadużyciom (według niego) może pomóc blockchainowi zdominować tę dziedzinę. https://www.newsbtc.com/ w EN)

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here