[NEWS] Tajpej może stać się miastem opartym na blockchain

taipei blockchain

Tajpej może stać się miastem opartym na blockchain – Texas University otrzyma 2 miliony dolarów od Ripple na badania blockchain – Microsoft i Ardents przedstawiają system łańcucha dostaw opartego na blockchain – Ethereum () i dobre wiadomości – Western Union nie widzi powody wprowadzenia XRP-SEC Executive – Decentralizowane kryptowaluty nie są papierami wartościowymi – Wenezuela monitoruje rachunki bankowe z transakcjami kryptowalutowymi – Producenci ASIC szukają nowych możliwości – Komisja w Missoule odracza głosowanie w sprawie zakazu wydobycia kryptowalut

Blockchain

Rząd Tajpeju postanowił wraz z firmą IOTA () ID stworzyć systém oparty na blockchain. Współpraca IOTA z  tajpejskim rządem obejmuje współpracę z BiiLabs, który obecnie działą wspólnie z blockchainem IOTA, tworząc cyfrowe systemy oparte na TangleID i systemy rozliczeniowe.

Technologia Blockchain będzie używana po raz pierwszy w państwowym zarządzaniu tożsamością. Obecnie realizowanych jest kilka innych podobnych projektów, takich jak współpraca OmiseGo z rządem Tajlandii w celu stworzenia narodowego portalu cyfrowego ID eKYC, ale cyfrowy dowód osobisty Tajpei będzie pierwszą na świecie prawdziwą implementacją ID opartego na technologii DLT. https://cryptoslate.com/ (w EN)

Teksański Uniwersytet w Austin jest jedną z pierwszych instytucji akademickich, które otrzymały dofinansowanie od Ripple. Firma obiecała zainwestować 2 miliony dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat w McCombs School of Business, aby wesprzeć inicjatywę Blockchain Research. Środki te stanowią część z 50-ciu milionów dolarów, które firma obiecała zapewnić uniwersytetom na całym świecie, które zainteresują się badaniami blockchain. https://www.coindesk.com/ (w EN)

Microsoft współpracuje z firmą Ardents, która jest dostawcą rozwiązań do śledzenia dostaw. Ich celem jest stworzenie nowej platformy do śledzenia produktów za pomocą blockchain i sztucznej inteligencji (AI). https://cointelegraph.com/ (w EN)

Ethereum

Ostatni tydzień był dla Ethereum bardzo ciekawy. Za kulisami działo się wiele rzeczy. Od aktualizacji Plazmy aż do decyzji SEC, które odnoszą się do protokołu „minimal sharding”. Dla Ethereum to wszystko idzie w dobrym kierunku. Niemniej jednak ETH nadal walczy w „dziale cen”, na razie.

Dla Ethereum podsumowanie zeszłego tygodnia nie jest wcale łatwe. Chodzi o wielki rozwój pod względem „minimal sharding“ i Plazmy, które są dwoma głównymi rozwiązaniami skalującymi. Ich połączenie obiecuje kilka wielkich zmian. Jeśli wszystko się uda, pomogą przenieść Ethereum na zupełnie nowy poziom. https://www.newsbtc.com/ (w EN)

Czytaj także: Ilość Ethereum w obiegu przekroczyła 100 milionów

Ripple

Firma Western Union na początku tego roku przetestowała Ripple jako możliwy sposób na globalne transfery. Jednak po sześciu miesiącach testowania, prezes firmy Western Union, Hikmet Érsek, powiedział, że firma jeszcze nie widzi żadnych rzeczywistych oszczędności, które dostarczałyby argumentów za zmianą istniejącego systemu. https://www.ccn.com/ (w EN)

Regulacje

William Hinman, szef SEC, który jest odpowiedzialny za nadzór nad kryptowalutami, powiedział wczoraj podczas szczytu Yahoo All Markets w San Francisco, że takie kryptokowaluty jak BTC i ETH nie są uważane za papiery wartościowe. Hinman powiedział, że niektóre ICO można uznać za papiery wartościowe, ale decyzja opiera się na czynniku decentralizacji.

„Centralnie określa się, czy papier wartościowy się sprzedaje, jego sposób sprzedaży i uzasadnione oczekiwania kupujących,” – wyjaśnił na zebraniu Hinman. „To również wskazuje na to, kiedy cyfrowe transakcje dotyczące aktywów mogą już nie być dostawą papierów wartościowych.” Https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Rząd wenezuelski rozpoczął operację „Operation Paper Hands”. Zaczęła monitorować rachunki bankowe swoich obywateli w związku z transakcjami związanymi z kryptowalutami. „Rachunki zawierające kryptotransakcje po cenach, które rząd uznaje za osłabiające walutę krajową, zostaną surowo ukarane,” – powiedział wiceprezydent Tareck El Aissa. https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Tłumaczenie z oryginału słowackiego, autorem artykułu jest Marek H.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz do nas nas na Facebooku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here