Tajemniczy projekt IOTA-Qubic przyszłością handlu?

IOTA-Qubic

Na qubic.iota.org pojawił się tajemniczy film. Jest to projekt, na której spółce IOTA () Foundation bardzo zależy. Prawdopodobnie dlatego trzyma go w sekrecie. Oficjalne przedstawienie poprzedzała ogromna liczba spekulacji i teorii spiskowych. Jedną z nich udostępniły nawet duże publikacje, takie jak cryptoday lub iota-news.

Co najprawdopodobniej wprowadzi Qubic? Film sugeruje, że ma to związek z pieniędzmi i smart kontraktami.

Według Micro Hash:

„Jest to w zasadzie zdecentralizowany handel poprzez dźwignię finansową (margin trading) bez opłat i konieczności polegania na zaufanej stronie trzeciej. Oznacza to, że wszystkie ewentualne aktywa mogą być sprzedawane bezpośrednio na dźwigni finansowej na mainnet IOTA (znany jako Tangle) a handlowcy mogą swoje marże trzymać w tokenach IOTA. Jeśliby Qubic rzeczywiście zaczął działać jako platforma transakcyjna, IOTA znalazłaby zastosowanie w rzeczywistym świecie, co spowodowałoby znaczny wzrost jej wartości. Handlowcy musieliby kupować tokeny IOTA nie ze względu na ich wartość spekulatywną, leczy z potrzeby posiadania nośnika wartości pośredniczącego w handlu wszystkich innych aktywów na platformie.

Zasadniczo, za pomocą smart kontraktów istenieje możliwość zawarcia umowy z drugą stroną a dzięki dystrybuowanemu charakterowi IOTY otrzymuje się potwierdzenie, że dany smart kontrakt wykona wszystko dokładnie tak, jak zostało napisane. Gwarantując tak możliwość konwersji wirtualnego fiata z powrotem na tokeny IOTA, tym samym pomijając zmienność samego tokena.

Wniosek

Co sądzisz o tej teorii? Czy to możliwe, że IOTA rzeczywiście stworzyła zdecentralizowaną giełdę z możliwością handlowania za pomocą dźwigni finansowej? Podziel się komentarzem pod tym artykułem.

Podsumowując, dodajemy film o prawdopodobnie nie tak tajemniczym projekcie Qubic.

Źródła:

cryptodaily.co.uk
iota-news.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here