Ubiq rozważa przejście do algorytmu ProgPoW

ubiq-prog-pow

Zdecentralizowana platforma Ubiq, która koncentruje się na tworzeniu inteligentnych kontraktów i DApps, rozważa zmianę algorytmu. Podczas publicznego głosowania, które zakończyło się 13 czerwca 2018 r., większość właścicieli tej monety zagłosowała za algorytmem Programmatic Proof of Work (ProgPoW).

Każde 88 sekund generuje się nowy blok

Ubiq, który działa na nieco zmodyfikowanym blockchainie  Ethereum (), obecnie generuje nowy bloku co 88 sekund. Wydobywcy, którzy tworzą dany blok, otrzymują 8 UBQ (aktualna wartość 1 UBQ to około 1 USD). Podobnie jak w przypadku Bitcoin, Ubiq zdecydował się również zastosować mechanizm stopniowego obniżania wynagrodzeń. Każdego roku nagroda za wyodrębniony blok jest obniżana o 1 UBQ, co oznacza, że ​​za osiem lat (w 2026 r.) wydobywcy otrzymają tylko 1 UBQ za każdy wydobyty blok.

Biorąc pod uwagę niedawne 51% ataki na kryptowaluty  Bitcoin Gold () i Verge, społeczność Ubiqu zdecydowała się walczyć z potencjalną centralizacją władzy wydobywania w rękach pojedynczej osoby lub wąskiej grupy ludzi.

Głosowanie na ProgPoW

W oparciu o powyżej wymienione fakty, twórcy Ubiqu zaproponowali przejście do algorytmu ProgPoW. Siła głosów została oparta na liczbie monet posiadanych w czasie numeracji bloku 498600 (który został wydobyty 13.6.2018 o 16:25).

Jak wynika z oficjalnego konta na Tweeterze Ubiqu, ponad 96% wszystkich głosujących głosowało za zmianą algorytmu. Tylko pół procent głosów nie chce zmiany a 4% obecnych wstrzymało się od głosowania. Ogółem w głosowaniu wzięła udział większość (56%) właścicieli tej kryptowaluty.

Polecamy artykuł: Forki wiodących kryptowalut (nie) przynoszą dużych zysków

Ze względu na absolutnie jednoznaczny wynik głosowania zostanie najprawdopodobniej przeprowadzony hard fork. Numer bloku, kiedy powinno dojść do tej opracji, zostanie wkrótce ogłoszony. Wcześniej oczywiście należy przeprowadzić fazę testową, aby zapewnić płynne i bezpieczne przejście na nowy algorytm.

Wskazówka redakcyjna: Jak kupować kryptowaluty bez dodatkowych opłat i uzyskać 10 USD za rejestrację na Coinbase

Wniosek

Ubiq nie jest wcale jedyną kryptowalutą, która niedawno postanowił poprawić lub zmienić swój algorytm. Inne platformy były w podobnej sytucaji a programiści byli de facto zmuszeni do wprowadzenia zmian. I to zarówno przez producenta ASIC Miner Bitmain, który koncentruje się na ekstrakcji coraz szerszego zakresu monet, jak i przez wspomnianą podatność na 51% atak, które kryptowaluty działające na Proof Of Work niestety posiadają.

Źródło: 
btcmanager.com 
github.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz do nas nas na Facebooku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here