Ilość Ethereum w obiegu przekroczyła 100 milionów

Ethereum

Ethereum (), które jest drugą co do wielkości kryptowalutą z punktu widzenia kapitalizacji rynkowej według CoinMarketCap, właśnie przekroczyło 100 milionów Etherów w obiegu.

W przeciwieństwie do Bitcoin (), który ma ustawioną liczbę monet na 21 milionów, Ethereum zdecydowało się nie ustawiać górnego limitu monet w obiegu. Ten fakt, w społeczności wokół tej krypty, budzi poważne obawy o inflację.

Być może zainteresuje Cię: Vitalik Buterin, założyciel Ethereum

Vitalik Buterin zaproponował całkowitą podaż na 120 milionów

Jeszcze w 2016 roku Vitalik Buterin, czołowa postać Ethereum, założył, że liczba monet w obiegu w dającej się przewidzieć przyszłości, nie przekroczy 100 mln. Uwzględniając ostatnie zmiany, które nie korespondują z jego poprzednim oświadczeniem, Buterin zaproponował w kwietniu stworzenie tzw. Ethereum Improvement Proposal (EIP), w którym sugeruje, by ograniczyć łączną ilość Ethereum na 120 milionów.

Buterin powiedział:

„W celu zapewnienia stabilności gospodarczej platformy w najróżniejszych okolicznościach i biorąc pod uwagę fakt, że emisja nowych monet dla Proof of Work wydobywców, nie jest już skutecznym sposobem dystrybucji monet, proponuję, żebyśmy uzgodnili stałą górną granicę ilości ogólnie wydanych ETH. Dlatego zalecam ustalenie maksymalnej ilości ETH w obiegu na 120 milionów. „

Ethereum Improvement Proposal nie uzyskał akceptacji

Pomimo swoich opinii i zaleceń, EPI nie został dotąd zaakceptowany, a zatem górny limit całkowitej podaży nie został jeszcze określony. Liczba monet rośnie o około 10% każdego roku. Ponadto blok Genesis (pierwszy blok na blockchainie Ethereum) zawierał już 72 milionów ETH, co oznacza, że w ciągu trzech lat funkcjonowania sieci, rynek otrzyma kolejne 28 milionów.

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić kryptowaluty bez dodatkowych opłat i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Czy protokół Casper przyniesie rozwiązanie?

Zwiększenie całkowitej liczby ETH stanowi powód do niepokoju dla społeczności tej kryptowaluty z tych samych powodów ekonomicznych, jak w przypadku klasycznych fiat. Również tutaj obowiązuje zasada podaży i popytu. Towar lub waluta, który ma wstępnie określoną ilość, posiada tendencję do wzrostu cen i wartości w momencie wejścia w obieg. I odwrotnie, jeśli liczba monet w danej walucie wciąż rośnie, jej wartość maleje.

Istnieje kilka rozwiązań, które zostały zaprojektowane, aby zaradzić temu problemowi, ale wszystkie zostały odrzucone. Jednak społeczność widzi rozwiązanie w planowanym protokole Casper, który ma przenieść Ethereum do algorytmu Proof of Stake. Szacuje się, że jego wdrożenie powinno zmniejszyć inflację (nowo emitowanych monet do obiegu) z 10% do 0,5-2% rocznie.

Wniosek

Ethereum obecnie nie tylko walczy z problemami wewnętrznymi (ww przejście na Proof of Stake i inflacja), ale także z nowymi kryptowalutami, które powstały z jego platformy. Najpoważniejszą konkurencją jest EOS.

Bądź co bądź, Ethereum jest nadal największym dostawcą projektów blockhain, skupionych na inteligentnych kontraktach. Według statystyk, do 94 ze 100 najważniejszych projektów rozpoczęło działalność na blockchainie Ethereum

Źródło: 
techinasia.com 
thenextweb.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz do nas nas na Facebooku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here