Litecoin na tegorocznym minimum! – spadł poniżej 100 USD – czy nadal warto go trzymać?

litecoin-coins

Litecoin dzisiaj po długich miesiącach oporu nie wytrzymał i pękł podczas swobodnego spadania kryptorynku, przebijając magiczną barierę 100 $. Za tak niską cenę można było go kupić na początku grudnia 2018 roku, tuż przed gwałtownym wzrostem, w wyniku którego w ciągu pięciu dni cena monety szybko osiągnęła 300 $. Niestety, czasy te już dawno minęły. Czas zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Litecoin wrócił na poziom liczb dwucyfrowych.

Nie wiadomo, jak długo pozostanie pod setką. W każdym razie im dłużej, tym trudniej będzie mu wrócić. Spadek LTC na 100 USD dolarów przewidziała nasza czeska strona tradingowa już 3 tygodnie temu (w CZ)

Zastrzeżenie: Ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Każdy bierze odpowiedzialność za swoje pieniądze. Jeśli nie zgadzasz się z opiniami przedstawionymi w tym artykule, podziel się tym w komentarzu.

Będzie powrót?

Wartość Litecoin przez ostatnie kilka miesięcy była napędzana przez ruchy Bitcoina. Jendakże ten również spadł do swojego czwartego miesiąca, gdy w porze lunchowej spadł poniżej 6 600 $. Jeśli Bitcoin () powróci do względnie bezpiecznej strefy 6600-7000 $, LTC powinien pójść jego przykładem i możemy spodziewać się powrotu do liczb trzycyfrowych.

Niestety ten scenariusz nie jest zbyt prawdopodobny. Zgodnie z dzisiejszą analizą BTC (w CZ), wydaje się, że nastąpi kolejny spadek. Prawdopodobnie będzie to stopniowy spadek do 5 000 USD. Jeśli ta prognoza zostanie spełniona, rynek kryptowalutowy osiągnie tegoroczne low i wtedy można korzystnie kupować.

Ruch coinów jest nieprzewidywalny i w podobnych sytuacjach już wiele razy pokazały zaskakujący obrót. W każdym razie, nie warto żywić fałszywych nadzei.

Co mówi analiza techniczna?

Jeśli Litecoin szybko nie przejdzie przez próg 100 dolarów, może spaść do 90 $, gdzie będzie miał słabsze wsparcie. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że spadnie do 80 $. A jeśli obecny trend się utrzyma, nic nas nie uratuje i możemy spodziewać się na jesień wartości w okolicach 40-60 USD.

Litecoin osiągnął apogeum?

Mimo wielkiego entuzjazmu, którym duża część kryptospołeczeństwa darzy Litecoina, wydaje się, że Litecoin opuszcza swój szczyt. Mimo że na przełomie minionego roku okazał się substytutem Bitcoina dla tradycyjnych płatności (transakcje BTC stały wtedy 60 $), to nie można zapominać, że rynek kryptowalut stale się rozwija. Dziś do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy tylko działający blockchain. Litecoin jest technologicznie przestarzały i obecnie nie ma żadnej przewagi nad Bitcoinem.
Światła reflektorów zaczynają oświetlać technologiczne monety jak Ethereum, Cardano, Stellar, TRON () … sytuację nie poprawiają również oświadczenia założycieli Litecoina – Charlie‘go Lee – który rozważa opuszczenie projektu (dodatkowo w czasie największego hype sprzedał wszystkie swoje monety).

Wskazówka edytora: Według chińskiego Ministerstwa Przemysłu najlepszy blockchain ma Ethereum

Wniosek

Los tej kryptowaluty nadal nie jest przesądzony, ale by LTC znów zaczęło się wspinać, potrzebnych będzie wiele dobrych wiadomości. Sytuacja wokół tej monety od kilku miesięcy jest żałosna i doprowadza do łez. Przypomnijmy sobie farsę z LitePay. Kryptowaluty bez żadnej wartości dodanej są spychane w tył. Zdecentralizowanym globalnym środkiem płatniczym może być tylko jedna moneta, a wygląda na to, że Bitcoin wygrywa tę walkę.

Odnieśliście straty? Nie martwcie się. W 2018 roku z pewnością ponownie osiągniemy trzycyfrowe liczby. Poczekajmy tylko na wzrost Bitcoina. Jednakże trzymanie Litecoina na dłuższą metę nie wydaje się dobrym pomysłem.

Zdajemy sobie sprawę, że bardzo wiele osób zaniepokoiły powyższe informacje. Dlatego uznajcie je jako naszą osobistą opinię.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz do nas nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here