[Wiadomości] Tim Draper: Za pięć lat nikt nie będzie handlował fiat walutami – Litecoin spadł o 5% …

Przedstawiamy krótki przegląd najważniejszych wiadomości z całego świata.

Tim Draper: Nikt nie będzie handlował walutami fiat w ciągu pięciu lat – Litecoin spadł o 5% w ciągu 24 godzin – Niezwykle zamożni inwestorzy inwestują więcej w kryptowaluty, chociaż ich nie rozumieją – japoński wieloryb Nobuaki Kobayashi, administrator nieudanego Mt. Gox posiada kryptowaluty za 2,3 miliardy dolarów – BMW jest częścią sojuszu blockchain, który ma zakończyć pracę dzieci w kopalni kobaltu – Huawei użyje blockchain do ochrony swoich cyfrowych praw własności – Wenezuelskie Zgromadzenie Narodowe uznało Petro za niekonstytucyjne – Według amerykańskiego sądu są kryptowaluty towarami

Wiadomość dnia

Tim Draper, który zainwestował w technologię next-gen od pierwszych dni w sieci, powiedział, że w ciągu pięciu lat nikt nie będzie handlować walutami fiat. Draper powiedział, że to, co się dzieje w dzisiejszej technologii jest większe niż to, co działo się w epoce żelaza lub brązu. Według niego blockchain technologia ma potencjał, by zmienić niemal każdą branżę, w tym funkcjonowanie rządów. Pełny artykuł w EN tutaj.

Kryptowaluty

Litecoin dziś handluje w czerwonych liczbach i może, zgodnie z wykresami technicznymi zaliczyć dalsze straty. Litecoin jest obecnie około 194 dolarów, zaś w ostatnich 24 godzinach ujęto 5 procent, według CoinMarketCap. Piąta kryptowaluta na świecie, co do wielkości, spadła do ​​189 dolarów, najniższego poziomu od 23 lutego.  Pełny artykuł w EN tutaj.

Według niedawnego raportu Knight Frank kryptowaluta przyciągna inwestycje ultra-bogatych ludzi na całym świecie, nawet jeśli nie rozumieją wystarczająco technologię, która kryje się za tę klasę aktywów. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nobuaki Kobayashi stał się znanym jako „wieloryb” w  świecie kryptowalut. Kontroluje kryptowaluty w wartości około 2,3 miliardy dolarów. Prawnik z Tokio i przewodniczący bankructwa upadłej giełdy Exchange Mt. Gox w środę zapowiedział, że od końca września sprzedał Bitcoin () i Bitcoin Cash za 400 milionów dolarów. Pełny artykuł w EN tutaj.

Blockchain

BMW bierze udział w testowaniu systemu blockchain, którego celem jest stworzenie podstaw dla kobaltowego łańcucha dostaw, który nie wymaga pracy dzieci. Pełny artykuł w EN tutaj.

Chiński gigant telekomunikacyjny i producent smartfonów Huawei będzie próbować korzystać z technologii blockchain, aby chronić swoje cyfrowe prawa własnościowe. W zgłoszeniu patentowym złożonym chińskiemu Urzędu Własności Intelektualnej, firma technologiczna przedstawia wynalazek, który dodaje funkcję uwierzytelniania w sieci dystrybucyjnej peer-to-peer. Pełny artykuł w EN tutaj.

Rozporządzenie o regulacji

Wenezuelskie Zgromadzenie Narodowe stwierdziło, że uważa, iż narodowa kryptwaluta Petro (PTR) jest przeciw konstytucji. Poprzez publiczne oświadczenie ustawodawcy potępili kryptowalutę i oznaczyli ją za oszustwo i zagrożenie dla inwestorów. Pełny artykuł w EN tutaj.

Sędzia okręgowy USA poparł Amerykańską Komisję Handlu Towarami Transakcyjnymi (Trading Commodity Futures Trading Commission) w definicji kryptowalut jako towarów. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here