Kambodża wyda własną kryptowalutę Entapay

Kambodża, zainspirowana pieniądzem Wenezueli Petro, zdecydowała się wydać własną kryptowalutę Entapay. Przewidywane ogłoszenie może nastąpić jutro.

Kryptowaluty mają potencjał zastąpić VISA

7 marca w stolicy Kambodży Phnom Penh przebiegnie Association of Southeast Asian Nations (ASEAN) 2018 BlockChain summit. Właśnie na tym summicie oczekuje się ogłoszenia kwestii nowej kryptowaluty państwowej o nazwie Entapay. Zdaniem organizatorów summitu projekt ten ma potencjał, bo może zastąpić gigantów płatniczych, takich jak VISA. Oczekuje się, że Entapay połączy kryptowaluty z realnym światem, a z czasem stanie się głównym systemem płatności nie tylko w Kambodży.

Petro jako inspiracja

Projekt Entapay jest porównywany do wenezuelskiego Petro, który pomaga Wenezueli uniknąć sankcji gospodarczych w świecie zachodnim. Jednocześnie zapewnia nowy kanał rozwoju gospodarczego dla kraju cierpiącego na ogromną inflację. Pytania na temat motywów rządu i możliwości zapewnienia finansowania podczas wydawania Petro ostro kontrastowały z cichymi oklaskami krajów, które chciałyby skorzystać z boomu technologii blockchain. Kambodża jest jedną z nich i chciałaby w ten sposób urwać coś dla siebie.

Wniosek

W przyszłości spodziewany jest wzrost krajowych kryptowalut. W bliskiej przyszłościł wasne kryptowaluty planują wydać na przykład Turcja lub Iran. W ubiegłym tygodniu Wyspy Marshalla ogłosiły rozpoczęcie projektu w celu swojej własnej kryptowaluty, którą zaoferują za pośrednictwem ICO. Jego oficjalna nazwa to Sovereign (SOV) i po uruchomieniu będzie krążyć w obiegu z dolarem amerykańskim, który jest oficjalną walutą płatniczą w tym maleńkim kraju.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here