Konkurencja dla Tether – nadchodzi True USD (TUSD)

usdt tusd

Powszechnie wiadomo, że Tether wciąż prowokuje niekończącą się dyskusję. Z jednej strony stara się zastąpić fiat na giełdach. Z drugiej strony, krytycy twierdzą, że Tether, ze swoimi bliskimi powiązaniami z kryptogiełdą Bitfinex, wydał więcej USDT niż faktycznie posiada w dolarach na koncie bankowym. Więcej informacji na temat Tether znajdziesz tutaj. Właśnie z powodu tych niepewności dotyczących USDT witamy na scenie nowego gracza – True USD, które obiecuje regularną weryfikację wysokości USD poprzez audytowanie.

Prawdziwe USD (TUSD) notowane było na giełdzie Bittrex

6 marca 2018 r. TrueUSD został zainstalowany na Bittrex. Projekt TrustToken, w którego skład wchodzi TUSD, wydał oświadczenie, które mówi, że każdy użytkownik, który pomyślnie przeszedł proces weryfikacji, można wymienić tokeny TUSD na fiat (klasyczne) pieniądze. Maksymalna kwota monet TUSD wynosi 4 761 925 tokenów. Dla porównania, maksymalny ilość tokenów USDT wynosi 2,2 miliarda. Tokeny są podobno vytwarzane po zakupie przez zarejestrowanych użytkowników, a następnie dystrybuowane za pośrednictwem inteligentnych transakcji na platformie Ethereum ().

Największą zaletą nowo kupionego tokena będą regularne audyty spółki Cohen&Co. Pierwszy audyt odbył się 1 marca i według niego TrueCoin LLC, które ma na koncie stworzenie TUSD, posiada 4,777,750 USD. Ważne, że żaden z środków przedanych na konto nie staną się własnością emitenta tokena.

Tether nadal ma znaczący wpływ na rynek

USDT jest na platformie Ethereum w ciągłym ruchu. W ciągu ostatnich godzin możemy zobaczyć dziesiątki tysięcy transakcji wychodzących oraz 1 milion USD w jednej transakcji. Najczęściej używaną giełdą USDT jest Binance – liczba tokenów będących w obrocie to 539 milionów. Drugą giełdą jest Bittrex z ponad 388 milionami obracanych tokenów. Tether jest drugim najbardziej zbywalnym aktywem na rynku – obecny w 13,86% rynku.

Wniosek

Jak widać Tether bierze udział w wielu transakcjach, ale jego dyskusyjna reputacja i działania mogą mieć duży wpływ na całość kryptorynku. I właśnie dlatego, że jego młodszy konkurent, True USD, może być dość atrakcyjniejszy w stosunku do Tether. TUSD na razie obecne jest na giełdach Upbit i Bittrex. W niedalekiej przyszłości spodziewamy się, że token zostanie wdrożony na kolejnych giełdach i nie omieszkamy o tym napisać.

Nie przegap nowych wiadomości z kryptoświata i zasubskrybuj wiadomości, używając ikony dzwonka w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij śledzić nas na  Facebooku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here