Wyspy Marshalla zastąpiły dolara własnym krypto

wyspy-marshalla

Państwo wyspiarskie w Mikronezji, Wyspy Marshalla, stworzyło własną kryptowalutę, która zastąpiła poprzednio używanego dolara.

Kryptowaluta dla 53 000 mieszkańców

Projekt ustawy został podpisany 1 marca, ale ponieważ wszedł on w życie dopiero teraz, sprawy ostatnio zaczęły się bardzo szybko poruszać. Chociaż populacja Wysp Marshalla wynosi niewiele ponad 53 000, banki i firmy kredytowe będą musiały zareagować na tę zmianę. To może być kamień milowy dla kryptowalut. Do tej pory instytucje te były stanowczo przeciw cyfrowym walutom. Należy jednak dodać, że w związku z wprowadzeniem państwowej kryptowaluty, dolary amerykańskie będą nadal honorowane na Wyspach Marshalla.

Wskazówka redakcyjna: Jeśli chcesz kupić kryptowaluty bez opłat oraz otrzymać dodatkowe 10 USD za pierwszą rejestrację na CoinBase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Zastrzegamy sobie prawo do emisji waluty w dowolnej formie

Pierwsza wzmianka o wprowadzeniu waluty cyfrowej pojawiła się w lutym, kiedy najwyżsi urzędnicy państwowi potwierdzili, że państwo na Pacyfiku wyda własną kryptowalutę, która będzie stosowana jako legalny środek płatniczy. Następnie pomysł ten zyskał poparcie Parlamentu.

David Paul, minister pomocy dla prezydenta, powiedział:

„Jako państwo zastrzegamy sobie prawo do emitowanie waluty w dowolnej formie, zarówno w wersji cyfrowej, jak i klasycznej wersji fiat”.

Sovereign w sumie 24 milionów żetonów

Sovereign, tak została przez rząd nazwana państwowa kryptowaluta, zostanie wprowadzony do obiegu przez ICO (początkowe oferty monet) i oczekuje się, że oferta zostanie ograniczona do 24 mln tokenów. Sztywno ustalona liczba powinna służyć jako miara inflacji.

Informację potwierdził na Twitterze również Ran Neuner, który zwrócił uwagę, że jeśli suwerenne państwo formalnie wprowadziło walutę, banki muszą to uszanować. Teraz piłka leży po stronie sektora bankowego. Jak szybko zareagują i jak poradzą sobie z nową sytuacją?

 

Wniosek

Wyspy Marshalla są członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych i suwerennym państwem. Na wyspie rząd konstytucyjny pozostaje w luźnym związku ze Stanami Zjednoczonymi. Zobaczymy, czy amerykańscy urzędnicy również odpowiedzą na tą zmianę. Nie tak dawno temu prezydent USA, Donald Trump, wydał dekret, który zabrania każdemu w Stanach Zjednoczonych oraz na pozostały terenach zależnych do inwestowania w kryptowalutę Petro. W tym przypadku również chodzi o państwową kryptowalutę wprowadzoną w Wenezueli. Należy jednak dodać, że w przypadku tego południowo-amerykańskiego państwa, nadal obciążone jest sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami wielkiego przełomu w dziedzinie cyfrowych walut. Fakt, że Sovereign został wprowadzony przez rząd, ma podstawę prawną i sektor finansowy będzie musiał przyjąć cyfrowe płatności, pomoże zrobić ogromny krok do ogólnego przyjęcia walut cyfrowych.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here