Bitcoin atakuje psychologiczny próg 10 000 $ – przegląd dzisiejszych wiadomości

bitcoin granica

Przedstawiamy Państwu krótki przegląd najważniejszych dzisiejszych wiadomości z całego świata.

Bitcoin () atakuje psychologiczny próg 10.000 $ – Kryptorynki wzrosły o 68% od 6 lutego – Twórca ETH zrezygnował – Lightning network wykorzysta również inne kryptowaluty – giełda RPA pragnie mieć 1 miliard klientów – pierwszy zawodnik NASCAR finansowany kryptowalutami – Soros kupił udziały w Overstock.com – Ataki kryptomaleware będą nadal kontynuowane – wpłaty charytatywne w kryptowalutach z ostatniego roku wzrosły 10 razy – ukraińska grupa hakerska ukradła kryptowaluty z Blockchain.info za 50 milionów $.

BTC, ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

Bitcoin atakował 10 000 $, ponieważ wzrost z najniższego punktu w zeszłym tygodniu trwa. Ethereum zbliża się do 1000 $, a Ripple wynosi obecnie 1,15 $. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Wygląda na to, że kryptorynki odbiły się od dna, przede wszystkim Litecoin. Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut to obecnie 466 miliardów dolarów, to najwyższy poziom od 2 lutego. Jest to również wzrost o 68% z pierwotnych 276 miliardów dolarów, który pojawił się na rynku 6 lutego. Ożywienie sugeruje również, że rynki już zaabsorbowały negatywne wiadomości z Chin i Korei Południowej. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Twórca kryptowalut Ethereum (), Yoichi Hirai, zrezygnował z funkcji jednego z edytorów kodu platformy, zgłaszając obawy, że kwestionowana propozycja EIP 867 może być sprzeczna z prawem karnym. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Lightning network rozprzestrzenia się po kryptowalutach. Pierwotnie zaprojektowany do użycia przez Bitcoin jako sposób na szybsze i tańsze przeprowadzenie transakcji. Teraz jednak twórcy innych kryptowalut też chcą użyć tego nowego pomysłu. Litecoin, Zcash (), Ethereum i Ripple to tylko niektóre z wielu kryptowalut, które planują wdrożyć jakąś formę testowania Lightning network w 2018. Czytaj więcej w EN tutaj.

Giełda

Luno, założona w 2013 roku w Południowej Afryce, zamierza zostać jednym z wiodących kryptohandlarzy na świecie. CEO i założyciel Marcus Swanepoel ma na celu utrzymanie wielu z większych firm w jego cieniu – do roku 2025 chce mieć 1 miliard użytkowników. Pełny artykuł w EN tutaj.

Biznes

Samochód wyścigowy Brandona Browna, który jeździ w NASCAR Xfinity Series, zawarły umowę w sprawie pełnego sponsorowania z wykorzystaniem wirtualnej waluty. Drugą stroną umowy jest CONO, kryptowaluta oraz giełda wirtualnych walut. Pełny artykuł w EN tutaj.

Fundusz Soros zakupił dużą liczbę akcji Overstock.com, które odnotowały wzrost cen akcji po zgłoszeniu produktu do handlu z kryptowalut. Pełny artykuł w EN tutaj. 

W wyniku ogromnej boomu kryptowalut w zeszłym roku, nastąpił również nagły wzrost liczby złośliwych programów. Zostały zaprojektowane w celu kradzieży wydajności twojego procesora, a tym samym skrycie wydobywał kryptowaluty. Badanie przeprowadzone przez AdGuard wskazuje, że w trakcie tego roku kryptoataki złośliwych oprogramowań prawdopodobnie nadal będą kontynuowane i to w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Pełny artykuł w EN tutaj. 

Darczyńcy się w minionym roku do wesprzeli dzięki Bitcoin i innym cyfrowym walutom cele charytatywne. Pośrednictwem Fidelity Charitable ludzie wysłali w zeszłym roku prawie 70 milionów dolarów. Jest to prawie dziesięciokrotny wzrost w porównaniu do 7 milionów dolarów podarowanych w ubiegłym roku. Informacji udzieliła organizacja charytatywna, która obsługuje ponad 255,000 organizacji non-profit. Pełny artykuł w EN tutaj.

Ukraińska grupa hakerów o nazwie Coinhoarder skradła od użytkowników Blockchain.info, jednego z najpopularniejszych dostawców portfeli walut cyfrowych, ponad 50 milionów dolarów w kryptowalutach. Informacje pochodzą z raportu opublikowanego przez zespół cyber Talos Cisco. Pełny artykuł w EN tutaj.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zapisz się do odbioru wiadomości w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here