Jak działa komórkowy miner Electroneum?

W ciągu tygodnia informowaliśmy, że Electroneum wprowadza rewolucyjną nowość w świecie kryptowalut, a to komórkowy miner. Możesz zobaczyć tutaj. Wielu z was zainteresowało się tym tematem i poprosiło o szczegóły na temat tej aplikacji. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować kolejny artykuł, w którym postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Czym jest komórkowy miner i jak działa?

Electroneum, jako pierwsza kryptowaluta, pozwala użytkownikom wydobywać monety za pomocą smartfonów. Ta nowa funkcja pozwoli milionom ludzi na całym świecie rozpocząć wydobywanie kryptowalut, które było do teraz możliwe wyłącznie za pomocą komputerów i sprzętu wydobywczego. W rzeczywistości jednak w telefonie nie dochodzi do żadnego wydobywania. To tylko symulacja wydobywania. Zamiast wykorzystywać wydajność procesora twojego telefonu do rozwiązywania złożonych problemów kryptowalutowych, aplikacja monitoruje tylko dostępną pojemność. W ten sposób gromadzi dane o tym, na ile procent procesor może  być załadowany, gdyby operacja wydobywania odbywała się przez telefon. Z tych danych obliczany jest „hash rate“ (szybkość wydobywania) i, zgodnie z „hash rate“, monety trafiają bezpośrednio do portfela, który jest częścią twojego minera. Aplikacja jest obecnie dostępna tylko dla Androida i można ją pobrać bezpośrednio z Google Play lub z oficjalnej strony Electroneum.com. Aplikacja na iOS jest nadal przedmiotem badań Apple i powinna zostać uruchomiona w najbliższej przyszłości.

Skąd pochodzą monety, jeśli nie ma faktycznego wydobycia

Fundusz Electroneum został podzielony na dwie części. Jedna część jest zarezerwowana dla wydobycia za pomocą telefonów, a druga, niezależnie od pierwszej, jest przeznaczona do wydobywania na komputerach i sprzęcie wydobywczym. Z tego powodu wydobywanie przez komputery nie będzie przeszkadzać w wydobywaniu przez telefony komórkowe i odwrotnie. Rzeczywista ilość monet do mobilnego wydobycia będzie obliczana na serwerach Electroneum i będzie zależeć od kilku czynników, a mianowicie:

  • ogólnoświatowej liczby transakcji dokonanych za pośrednictwem Electronea
  • liczby aktywnych wydobywców
  • aktualnego kursu Electroneum na giełdach

Jednak założyciel firmy, Richard ELLS, ogłosił, że z osnącą liczbą minerów zmniejszy się ilość wydobywanych monet. Jednocześnie dodał, że będzie to w interesie najwyższego wzrostu użytkowników i masowej adaptacji Electroneum.

Wniosek

Komórkowy miner to ogromny boom w świecie kryptowalut, który umożliwi łatwy dostęp do kryptowalut milionom ludzi na całym świecie. Możemy również śledzić to wg wzrostu liczby użytkowników od jego premiery w dniu 5 marca 2018 roku. W ciągu tego tygodnia aplikacja pobrała ponad 100 000 użytkowników. Electroneum zostanie wykorzystane jako płatność. Wśród pierwszych, którzy przyjmą Electroneum za swoje usługi, są operatorzy komórkowi, z którymi firma podpisała partnerstwo w dziewięciu krajach. Interesujące będzie śledzenie dalszego rozwoju tego młodego projektu, ponieważ od 20 października 2017 r., kiedy ICO dobiegło końca, osiągnęło więcej niż kryptowaluty z największą kapitalizacją.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

1 KOMENTARZ

  1. bezsens, minera odpalisz też na emulatorze androida, zaraz ktoś zmodyfikuje źródła i będzie udawał komórkę bez emulacji – ich główny atut to tylko zabieg marketingowych bez żadnego meritum technicznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here