Komisja Europejska przyjęła oficjalne stanowisko w sprawie blockchain

2018 rok, w związku z kryptowalutami, jest często określany jako rok adaptacji, ale także jako rok regulacji. Wiemy, że to jedno magiczne słowo, regulacja, już wkurza wszystkich, ale faktem pozostaje, że nie unikniemy go i że na świat kryptowalut będzie miało wielki wpływ. Jaki wpływ możemy mieć na rynek, jest szczegółowo opisane w tym artykule. Nikt z nas nie chce straszyć ani rozpowszechniać FUD, ale regulacje mogą mieć znacznie większy wpływ na rynek, więc musimy o nich wiedzieć jak najwięcej.

Komisja Europejska i blockchain

W dniu 8 marca Komisja Europejska wydała oficjalną opinię w sprawie regulacji FinTech, która również obejmowała technologię blockchain. Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami opinia ta powinna być swego rodzaju planem na przyszłość, określającym strukturę i sposób regulacji FinTech.

Na przykład w oficjalnym oświadczeniu stwierdzono, że:

„Technologie takie jak blockchain mogą naprawdę być rewolucyjnymi technologiami, szczególnie w świecie finansów.”

Jedna z członkiń Komisji ds. Gospodarki Cyfrowej, Mary Gabriel, powiedziała:

„Musimy zbudować silną strukturę, w której waluty cyfrowe będą regulowane w celu wspierania rozvoju danej technologii. Ale musimy także unikać wszelkiego ryzyka, jakie niosą waluty cyfrowe, i musimy chronić naszych klientów. „

Plan działania „The Action Plan

„Plan działania”, bardzo trafnie nazwana część oświadczenia, będzie składała się z 5 części, które będą obejmować utworzenie unijnego laboratorium FinTech, Blockchain Observatorium oraz promocję i digitalizację informacji zarejestrowanych firm. Podobnie będą oni odpowiedzialni za bezpieczeństwo cybernetyczne, ale także za najbardziej odpowiednie „ograniczenie” dla dobra FinTech i wszystkich zainteresowanych stron.

W przyszłości mogłoby zostać dodane finansowanie crowdfundingowe w FinTech (na przykład ICO)  jako jedna z głównych części eksploracji blockchain. Na razie jednak Komisja Europejska nadal koncentruje się na FinTech i powiązanych z nim regulacjach.

Wniosek

Czy nam się to podoba, czy nie, regulacje nadejdą. Możemy próbować odrzucić tę rzeczywistość, ale prędzej czy później odkryjemy, że rządy zdecydowały się kryptowaluty uregulować, opodatkować lub w inny sposób je ograniczyć. Więc od ciebie zależy, czy zwrócisz uwagę na te wiadomości, czy nie. Jednak prędzej czy później okaże się, że pewne ograniczenia w świecie kryptowalut będą miały wpływ również na ciebie.

Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here