EBC: Czy naprawdę Bitcoin może przynieść społeczeństwo bezgotówkowe?

Patrzenie na Bitcoin przez lupę

Wyrażenia banków na temat kryptowalut mogą się wydawać różne. Na przykład Jamie Dimon, szef spółki JPMorgan, już wielokrotnie wyraził swój pogląd na temat Bitcoina i innych kryptowalut. Dziś przynosimy inne ogłoszenie, które pochodzi bezpośrednio od Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i na pewno nie można go uznać za pozytywne. Jednak posądźcie sami.

Europejski Bank Centralny nie ufa Bitcoinowi

Benoît Cœuré, francuski ekonomista i jeden z przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego, wydał oficjalne oświadczenie na temat obecnie największej kryptowaluty. W szczególności wyraził się na temat jej przyszłości w systemie płatności, ale oświadczenia te były dalekie od pozytywnych:

„Te tak zwane kryptowaluty są po prostu kiepską imitacją pieniędzy. Ponadto nikt nie wyraża cen w Bitcoinach. Nieliczni ludzie płacą za pomocą kryptowalut, jeśli nie jest to kasyno lub hazard. Jednocześnie politycy słusznie uważają, że Bitcoin jest nadal wykorzystywany do nielegalnych działań. „

Czy w ogóle znaleźli jakieś pozytywne słowa?

Pomimo wszystkich negatywnych słów wypowiedzianych przez Benoît Cœury, EBC próbował znaleźć coś pozytywnego na temat tego, co technologia blockchain może nam przynieść.

„Pomimo tego, że Bitcoin () i cała jego „rodzina” są z części niegodni zaufania, to jednak mogą być oznaką zmiany, która musi nastąpić w świecie finansów. Gotówka nie będzie królem na zawsze, chociaż w niektórych częściach świata może się wydawać, że jest we współczesności niezastąpiona.”

Europejski Bank Centralny, pomimo tych informacji, rzekomo współpracował z Bank of International Settlements. Ich współpraca ma doprowadzić do wspólnej, scentralizowanej cyfrowej waluty. Taka scentralizowana waluta mogłaby następnie pomóc krajom z płynnością i instrumentami finansowymi.

Zakończenie

To, że banki nie są pozytywnie nastawione na kryptowaluty, jest więcej niż zrozumiałe. Nikt nie zgłosi się na ochotnika, by mówić pozytywnie o swej konkurencji. Dlatego niektóre banki wydają zbyt wiele negatywnych informacji i prawdopodobnie mają nadzieję, że odstraszą ludzi od inwestowania w kryptowaluty. Ale prawdziwych fanów i ludzi, którzy widzą potencjał i przyszłość w kryptowalutach, tak szybko nie zniechęcą.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

Źródło:
cryptovest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here