Europol: działania przestępcze w związku z altcoinami

Bill Gates

Na pewno wszyscy spotkali kogoś, kto powiedział, że Bitcoin i wszystkie inne kryptowaluty są dobre tylko dla przestępców i bandytów. Wszyscy wiemy, że to mit. Niestety, prawie na pewno nie możemy twierdzić, że kryptowaluty są wykorzystywani wyłącznie dla dobra społeczeństwa.

Anonimowe altcoiny zwróciły uwagę przestępców

Europejski Urząd Policji (Europol) obawia się, że przestępcy zaczynają nagminnie wykorzystywać korzyści niektórych altcoinów. Europol wspomina w szczególności Monero,  Zcash () i Dash.

Jarek Jacubcheck, analityk cyberprzestępczości, powiedział w wywiadzie dla Business Insider:

„Zauważyliśmy znaczące przesunięcie użytkowników bitcoinów do innych kryptowalut, które są bardziej anonimowe. W prostych słowach, używając tych kryptowalut, ich użytkownicy mogą uzyskać wyższy poziom anonimowości, a tym samym poczucie niewykrywalności. „

Co jest przyczyną tych działań?

W szczególności mogą być dwa powody. Pierwszym z nich jest ciśnienie, które jest wywierane na kantory z Bitcoinami. Regulatorzy starają się zachęcić ich do podjęcia KYC (know-your-customer – poznaj swojego klienta) i AML (Anti-money-laundring – dyrektywa przeciwdziałania praniu pieniędzy). Można to osiągnąć na przykład poprzez zażądanie przesłania fotografii przy otwieraniu konta w kantorze.

Drugim powodem, dla tej szybkiej zmiany jest fakt, że większość policyjnego segmentu już posiada informację o nielegalnym stosowaniu Bitcoina i dlatego większość z nich stara się opracować coraz to lepsze sposoby aby temu zapobiec. Władze również próbują znaleźć sposoby na śledzenie przestępców.

Tom Robinson, współzałożyciel firmy Ellicit, powiedział:

„Mimo wszystko, nielegalne działania odbywają się właśnie za pomocą Bitcoina. Dzieje się tak szczególnie ze względu na jego dostępność i zbudowaną infrastrukturę. „

Wniosek końcowy

Pomimo tych powodów Bitcoin () jest nadal postrzegany jako najpopularniejsza kryptowaluta, nie tylko wśród przestępców, ale także wśród uczciwych obywateli. Czy nielegalne działanie naprawdę porusza się tylko wśród anonimowych kryptowalut nie jest jeszcze do końca jasne.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dodatkowo śledź nas na naszym Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here