Kryptowaluty zabijają i wspierają terroryzm, mówi Gates

bill-gates

Multimilioner, filantrop i założyciel Microsoft, Bill Gates, wyraził swoje zaniepokojenie sposobami nadużywania kryptowalut i skutkami takiego zachowania. Nie podoba mu się ich anonimowość i twierdzi, że Bitcoin () zabija.

Słowa takie jak oszustwo, bańka i inne zostały kilkakrotnie rzucane pod adres kryptowalut. Bill Gates zadbał jednak o kolejne ożywienie, gdy wczoraj powiedział w sieci Reddit, że waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, zabijają i wspierają terroryzm. Wydaje się więc, że założyciel Microsoftu nie kryje wrogości wobec kryptowalut.

Kryptowaluty i handel narkotykami broni i inne nadużycia

Jedna z cech kryptowalut, które zyskały na popularności jest z pewnością ich anonimowość. Według Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, to wcale nie jest dobrą cecha wręcz przeciwnie, wyraził głębokie niezadowolenie tym faktem. Według niego anonimowość jest zła, ponieważ utrudnia rządom i aktywnym władzom wykrywanie uchylania się od opodatkowania i innych nielegalnych działań. Sugeruje też, że waluty cyfrowe mogą być niemal bezkarnie wykorzystane do finansowania szeregu nieuczciwych i nielegalnych działań, takich jak handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy, zakup broni i wspieranie terroryzmu.

Oczywiście takie podejście spotkało się z dużą falą sprzeciwu i jak zauważył jeden z użytkowników, narkotyki można uzyskać bez problemu za pomocą zwykłej waluty. To oczywiście prawda. Nadużywanie leków na receptę, produkcja i sprzedaż narkotyków miała miejsce nawet w czasach, gdy nie istniały kryptowaluty. Ale Gates zareagował bardziej stanowczo, wskazując, że w przypadku zwykłej waluty nie można dokonać płatności bez fizycznej obecności. To, jego zdaniem, bardzo utrudnia, na przykład, zapłacenie okupu za porwanie i tym podobne.

Biorąc pod uwagę, że decentralizacja i anonimowość są jednymi z najbardziej atrakcyjnych cech kryptowalut to jest więcej niż prawdopodobne, że uwagi Gatesa na adres przede wszystkim spotkać się z dezaprobatą.

Chociaż nie można zaprzeczyć, że obecny model kryptowalut działa na korzyść czarnego rynku, czemu w tym roku mogą zapobiec regulacje, to traktowanie ich jako powód dużej liczby zgonów związanych z zażywaniem narkotyków jest trochę „naciągane”.

Nie przegap naszego kryptonewslettera i zasubskrybuj powiadomienia. Kliknij dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Ponadto, śledź nas na naszym Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here