[HODL] Aktualna sytuacja na kryptorynku – Boisz się popełnić błąd?

hodl

Obecna sytuacja na rynku jest dla wielu dość trudna do odczytania i nic dziwnego, ponieważ Bitcoin osiągnął cenę niemal 10.000 USD, następnie przyszła fala pozytywnych informacji, cały czas słyszymy o wsparciu blockchain i kryptowalut, o nowych umowach o współpracy w zakresie handlu Bitcoin () Futures na Wall Street lub w słynnym banku inwestycyjnym Goldman Sachs, odbyła się konferencja Consensus, która według niektórych oszacowań może spowodować wzrost Bitcoina a tym samym innych kryptowalut. Jednak cena Bitcoina wciąż spada.

Od ostatniego upadku z niecierpliwością oczekujemy, czy formacja podwójnego dna zostanie potwierdzona a kryptowaluty pójdą w górę. Pojawiły się jednak negatywne wiadomości, takie jak zakaz kryptoreklam, do którego dołączyła kolejna wyszukiwarka (Bing), złe mniemanie niektórych znanych inwestorów na temat Bitcoina i innych kryptowalut czy badania, według których duża część wolumenów na giełdach Huobi i Okex jest zmyślona, nalot na południowokoreańską giełdę Upbit itd. 

Co dalej?

To całkiem proste. Może dojść do wzrostu i tym samym potwierdzona zostanie formacja podwójnego dna, co oznaczałoby zmianę długotrwałej tendencji z rynku niedźwiedzia na rynek byka, czyli rosnący. Jednakże może być tak, że ponownie na rynku zagości strefa wysprzedażowa i być może zajrzymy aż pod 6 tysięcy USD. Nasi traderzy codziennie śledzą i analizują wykresy, dzielą się swoim spojrzeniem na rynek i jego przyszły kierunek, więc koniecznie sprawdź stronę internetową Trading11(w CZ).

Hodlerzy też mogą handlować

Jeśli posiadasz kryptowaluty jesteś tzw. hodlerem to masz do wyboru dwie opcje. Albo spekulujesz spadek lub wzrost i część swoich kryptowalut sprzedasz lub kupisz kolejne, albo będziesz się trzymać długoterminowego planu i po prostu swoje kryptowaluty będziesz posiadać (=trzymać). W takim przypadku wszelkie wahania kursu Cię nie przerażają, ponieważ masz swój długoterminowy plan, którego się trzymasz.

Oczywiście bycie posiadaczem kryptowalut nie oznacza, że nigdy nimi nie będziesz handlować. Samodzielnie decydujesz czy i jak powyższe opcje połączysz (handel i trzymanie). Z własnego doświadczenia wiemy jednak, że im bardziej zaczynamy odbiegać od długoterminowej strategii i pozwalamy sobie na przypuszczenia, że wiemy, dokąd zmierza rynek, tym bardziej prawdopodobne jest, że popełnimy błąd.

Ucz się na błędach

Właśnie dlatego starajmy się ograniczać ewentualne popełnianie błędów i ich skutki. Kiedy coś testujemy, korzystajmy tylko z niewielkiej części swojego kapitału, aby ewentualny błąd nie był zbyt bolesny w skutkach. Dzięki temu nauka i próbowanie nowych rzeczy nie jest ryzykowna a raczej ryzykujemy w tym stopniu na jaki możemy sobie na to pozwolić. Każda wygrana to czysta przyjemność i cieszy każdego. Natomiat każdy błąd to swoista lekcja i nie powinniśmy się ich bać.

Czy obecnie jest dobry moment na długoterminowe wejścia?

W chwili pisania tego artykułu (22 maja 2018 r.) cena Bitcoina wynosi około 8 300 USD. To jest bardzo dobra cena w porównaniu do jego 20 000 ATH, zakładając, że wierzysz, że z upływem czasu Bitcoin przezwycięży jego ATH , tak samo jak my. Na pewno wśród naszych czytelników znajdzie się znacznie bardziej doświadczonych kryptowalutowych ekspertów, , dlatego mi nie będziemy sie posuwać do udzielania rad. Ograniczymy się zatem propozycji dla początkujących: podziel swój kapitał na więcej części i stopniowo wchodź do kryptowalut. Taki zabieg pozwoli na natychmiastowe nabycie części za jednoczesnym oczekiwaniem na lepszą cenę. Jeśli cena spadnie, z przyjemnością można kryptowaluty dokupywać, jeśli wzrośnie, można się cieszyć z zakupu po niższej cenie.

Nie przegap nowe wiadomości i włącz opcję dzwonka w lewym dolnym rogu lub śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here