NEM jest peer-to-peer kryptowalutą a blockchain to platforma, która została uruchomiona 31 marca 2015. Ta waluta za swój cel uznała szeroki model dystrybucji, a jednocześnie wprowadziła nowe funkcje do technologii blockchainu, takich jak algorytm „dowodu ważności” – POI (proof-of-importance). Blockchain, na podstawie którego działa NEM, nazywa się Mijin i został poddany testom przez instytucje finansowe i firmy prywatne głównie w Japonii.
Historia
NEM, którego pełna nazwa to New Economy Movement, został zainspirowanz inną kryptowalutą, a mianowicie NXT. Pierwotny plan zakładał, by utworzyć fork NXT, ale ostatecznie to rozwiązanie zostało zastąpione poprzez zastosowanie oddzielnego kodu źródłowego NEM, który został oficjalnie opublikowany w marcu 2015 roku. Zespołem wsparcia dla tej kryptowaluty jest Fundacja NEM.io, organizacja non-profit z siedzibą w Singapurze.
Mijin
Mijin to prywatny blockchain, który używa NEM. Programiści twierdzą, że dzięki temu będzie możliwe obniżenie kosztów instytucjonalnych banków nawet o 90 procent i zwiększyć ogólne bezpieczeństwo bankowe. Sakura Internet we współpracy z Tech Bureau oferowała bezpłatny sześciomiesięczny okres próbny w celu popularyzacji blockchainu Mijin. Blockchain w 2016 roku był testowany również przez największy japoński bank będący wierzycielem SBI – Sumishin Net Bank, którego właścicielem jest Sumitomo Mitsui Trust Holdings.
Proof-of-importance
POI to algorytm używany w transakcjach NEM. Znaczenie poszczególnych użytkowników w łańcuchu zależy nie tylko od ilości monet w portfelu, ale także od liczby wykonanych transakcji. W przeciwieństwie do systemu POS (proof-of-stake), w którym użytkownik musi posiadać dużą ilość monet, aby wydobyć blok, przy POI na pierwszy plan wysuwa się również wspomniana ilość transakcji. Na tym etapie twórcy chcą osiągnąć cel, jakim jest zachęcenie użytkowników tej kryptowaluty do trzymania jej nie tylko jako długoterminowej inwestycji, ale także do aktywnego korzystania z niej i przeprowadzania transakcji.
Jeśli użytkownik chce wydobywać bloki musi mieć co najmniej 10 000 XEM na koncie. Łącznie za 8 999 999 999 XEM jest teoretycznie możliwa maksymalna liczba kont z możliwością wyodrębnienia bloków o wartości 899,999. W praktyce jednak taki stan najprawdopodobniej nigdy nie wystąpi. Wynika to głównie z faktu, że waluta jest podzielona na dużą liczbę użytkowników. W każdym razie twórcy zwracają uwagę, że jeśli liczba kont kwalifikujących się do wydobywania zostanie zmniejszona do mniej niż 10 000, potwierdzanie transakcji może ugrząźć. Jeśli taka sytuacja wystąpi, programiści nadal mają możliwość aktualizacji za pomocą operacji „hard fork”.
Jak to działa
Należy nadmienić, że wstawiając wspomnianą liczbę monet, nie otrzymuje się automatycznie uprawnień do wydobywania bloków. To następuje dopiero po pewnym czasie, gdy liczba monet „zmaterializuje się” do stanu, który jest według autorów wymagany, aby rozpocząć wydobycie. System jest skonfigurowany tak, aby każdego dnia ten stan wzrósł o 10 procent w Twoim portfelu. Przy ilości 20 tysięcy XEM osiągnięcie żądanej wartości 10,000 XEM, uprawniającej do wydobywania i zdobywania zysków z opłat transakcyjnych w całym bloku, potrwa zatem tydzień.
Kolejną zaletą algorytmu POI jest również fakt, że ilość energii elektrycznej zużytej do potwierdzenia transakcji w bloku jest znikoma. Dzieje się tak dlatego, że komputer może być nawet wyłączony, ponieważ proces wydobywania odbywa się w oparciu o ilość monet przechowywanych w portfelu. Ważne jest również, aby pamiętać, że im wyższy status POI, tym więcej bloków można obsłużyć. To oczywiście prowadzi do wyższych korzyści.
NEM oferuje naprawdę interesujący system, którego rozwój jest skierowany do statusu ważnego gracza w dziedzinie kryptowalut. Prostota, elastyczność i unikatowy system POI czynią z tej waluty atrakcyjną platformę dla każdego programisty lub firmy, która ma zamiar wdrożyć technologię blockchain w swoich strukturach.
Podsumowanie:
Nazwa: DE
Kod waluty: XEM
Powstanie: 2015
Zasób: stałe, 9 miliardów XEM
Język programowania: Java w wersji C ++
Szybkość przetwarzania transakcji: 10-30 sekund
Oficjalny portfel: Nano wallet, kompatybilne z OS X, Windows, Linux
Możliwości nałożenia w portfelu hardware: tak, na przykład Sejf (od grudnia 2017)
Gdzie kupić NEM (XEM):
- Zaif
- Upbit
- Bittrex
- Poloniex
- HitBTC
- Huobi
- Livecoin
- Upbit
- Cryptopia
- Exrates
- AEX
- OKEx
- Bitcoin () Indonesia
- YoBit
- LiteBit.eu
- Abucoins
- Qryptos
- COSS
- Cryptomate
Kontakt:
Oficjalna strona: https://nem.io/
Facebook: https://www.facebook.com/ourNEM/
Twitter https://twitter.com/nemofficial
Reddit: https://www.reddit.com/ r / GER /
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCkcbZePkFpr9UFQzhYX9Tfg
Forum: https://forum.nem.io/
Podziel się swoją opinią i doświadczeniem z kryptą NEM na naszym FB.
Źródło:
nem.io
steemit.com
coincentral.com
finder.com