Trezor będzie wspierał adresy BCH Cashaddr

Postęp w świecie kryptowalut to codzienność, czy chodzi o technologiczny punkt widzenia, bezpieczeństwo czy na przykład o sferę biznesową. Właśnie w tym artykule skupimy się na technologii i bezpieczeństwie. Trezor ogłosił bowiem, że w przyszłości będzie wspierał Cashaddr, czyli zaszyfrowany format adresu kryptowaluty Bitcoin () Cash.

Trezor i Bitcoin Cash

Trezor, jeden z najpopularniejszych portfeli z kryptowalutami, świetny czeski projekt, wydał ostatnio oficjalne oświadczenie wspierające adres Cashaddr. Opinia została oficjalnie wypowiedziana użytkownikiem Bach N. na Twitterze. Taka nowość może pomóc kryptowalucie Bitcoin Cash nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale także w zwiększeniu jej popularności.

Format adresu Cashaddr został opracowany w celu ułatwienia identyfikacji ukrytych adresów Bitcoin i Bitcoin Cash. I pomimo faktu, że wprowadzenie tej zmiany było bardzo kosztowne, Cashaddr stworzył przestrzeń dla nowych osiągnięć technologicznych.

Pavel Rusnak z Satoshi Labs jest często nazywany centralną postacią odpowiadającą za te zmiany. Wyraził się następująco:

„Sugeruję zmianę formatu adresu. Rozpoznanie adresów kryptowalut Bitcoin i Bitcoin Cash powinno być proste i oczywiste. (Mogłoby na przykład zacząć od litery C).”

Jeden z głównych deweloperów Bitcoin Cash, Amaury Sechet, odpowiedział na jego oświadczenie:

„Zgadzam się. Mam zamiar zmienić format adresu. Jednak zmiana takiego formatu jest bardzo trudna i droga, dlatego musimy najpierw szczegółowo zbadać, czy mamy też inne możliwości. Będę musiał również przekonać innych, by wprowadzić taką zmianę.”

Wniosek

Deweloper Cashaddr, Jochen Hoenicke, w jednym ze swoich komunikatów powiedział, że taka zmiana nie wpłynie na transakcje jako takie, a wdrożenie Cashaddru powinno nie tylko pomóc Trezorowi, ale także Bitcoin Cash. Trezor w wsparciu adresów Cashaddr naśladuje na przykład Coinbase lub BitPay. Właśnie takie nowości mogą pomóc tej kryptowalucie.

Nie przegap naszych innych wiadomości i kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij również śledzić nas na naszym Facebooku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here