W jaki sposób blockchain może pomóc w sektorze opieki zdrowotnej? (część 2)

Blockchain w opiece zdrowotnej

Jak już przedstawiliśmy w pierwszym artykule tej miniserii, blockchain może spowodować prawdziwe zamieszanie w świecie opieki zdrowotnej. Jest to bardzo prawdopodobne,  biorąc pod uwagę, że powstaje coraz więcej nowych projektów, opartych na technologii blockchain, które koncentrują się bezpośrednio na sektorze ochrony zdrowia

Disclaimer: Ten artykuł jest sponsorowany przez spółkę BRIC Invest

Główne zmiany

Mark Mo Tayeb również skomentował zmiany, które blockchain może przynieść opiece zdrowotnej. Jest jedną z najwybitniejszych postaci w tym sektorze, a także współzałożycielem Medicalchain.

„Technologia blockchain jest z góry określona do tego, żeby zmienić sektor opieki zdrowotnej na zawsze. Blockchain może zapewnić pacjentom, że ich informacje są bezpieczne i aktualne. Dotyczy to w szczególności decentralizacji blockchain, która może ponownie zwiększyć wiarygodność tego sektora.”

Laure Linn – blockchain może zmienić IT opieki zdrowotnej

Laure Linn, autorka jednego z największych badań dotyczących połączenia blockchain i opieki zdrowotnej, również się wypowiedziała na podobny temat. Jej badania koncentrują się głównie na zagadnieniu połączenia blockchain i systemów IT wykorzystywanych w opiece zdrowotnej. Dostrzega ogromny potencjał w wykorzystaniu blockchain w tym sektorze.

„Blockchain może rozwiązać problemy, które IT technologie mają w obszarze opieki zdrowotnej. Może pomóc prawie wszystkim zaangażowanym stronom, zarówno pacjentom, pracownikom służby zdrowia, lekarzom, ale także firmom ubezpieczeniowym i centrom farmaceutycznym.”

Postęp w tym sektorze z pewnością nie pozostanie niezauważony. Na przykład, Deloitte ogłosił, że do końca 2018 roku blockchain zostanie wdrożony do 35% wszystkich projektów w branży. Ponadto, według badania Deloitte, który poddał badaniu duże spółki i ich związek z blockchain, aż 28% respondentów stwierdziło, że zainwestowało co najmniej 5 milionów USD w badania technologii blockchain.

Wspomniane linki zostały również omówione w projekcie Aimed, który przedstawiliśmy już wcześniej. Jest przeznaczony dla lekarzy i pacjentów, którzy wiedzą, jak to funkcjonuje w obszarze opieki zdrowotnej i gdzie jest miejsce na polepszenie. Aimed śmiało stwierdza, że jest przyszłą platformą opieki zdrowotnej. Projekt ten dąży do pełnego wykorzystania potencjału blockchain w tej branży.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tokenów Aimedis ICO, możesz to zrobić za pośrednictwem spółki BRIC Invest, która oferuje premię 30 + 5%.

Zakończenie

Opieka zdrowotna może być jednym z największych sektorów, które zostaną dotknięte przez blockchain. Nie można jednak się dziwić takiemu stwierdzeniu, ponieważ ta technologia ma naprawdę szansę przenieść sektor na inny poziom. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, prostotę i anonimowość, które może przynieść blockchain, ale także o to, że sami eksperci z doświadczeniem w tym sektorze zgadzają się z tym, że sektor ochrony zdrowia wymaga reorganizacji. I do tego może dojść za pomocą nowej technologii.

Źródła:
blockchainhealthcare17.com
cointelegraph.com
aimedis.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here