Według Bitcoin Misery Index nadszedł czas na zakup BTC

Thomas Lee

Zaledwie godzinę temu poinformowaliśmy, że Goldman Sachs uważa, że cena Bitcoina będzie nadal spadać. Nawet wierzy, że może osiągnąć minimum z lutego (5 922 USD). Mimo to Bitcoin () Misery Index (BMI) sugeruje, że nadszedł czas, by kupić „króla między kryptowalutami”.

Bitcoin Misery Index

Thomas Lee, strateg z Wall Street, stworzył nowy indeks, który określa, kiedy należy kupić lub sprzedać Bitcoin. Lee nadal wierzy w swoją prognozę, że w połowie roku Bitcoin będzie miał wartość 20 000 dolarów. Do końca roku cena jednego Bitcoina według Lee powinna wynosić nawet 25 000 dolarów.

Jak ten indeks działa?

Bitcoin Misery Index jest wyrażany w skali od 0 do 100. Im niższy indeks, tym większa „niedola” wokół Bitcoina i dlatego nadszedł czas na zakup. Thomas Lee widzi teraz największy potencjał w cenie tej kryptowaluty, a więc największy zysk. Taki sygnał podobno nadchodzi prawie co roku.

Wydając ten indeks, Lee powiedział, że każda wartość poniżej 27 byłaby dobrym momentem na zakup Bitcoina. W przypadku CNBC powiedział:

„Ten indeks służy do oceny, jak bardzo ludzie posiadający Bitcoin są” szczęśliwi lub smutni”. W ostatnich czterech przypadkach, gdy Bitcoin Misery Index był poniżej 27, cena Bitcoina pomnożyła się w ciągu jednego roku. Kiedy BMI było niskie, Bitcoin zawsze osiągnął wysokie zyski.”

Współcześnie wskaźnik BMI (Bitcoin Misery Index) wynosi 18,8. Co ciekawe, wartość tego wskaźnika była najniższa we wrześniu 2011 r. Było to 6 września 2011 roku, a wskaźnik BMI wynosił dokładnie 18,8.

O prognozach cen BTC będziemy Cię nadal informować. Możliwość aktywacji powiadomień dla naszych artykułów można znaleźć, klikając na dzwonek w lewym dolnym rogu ekranu. Możesz również oglądać nas na Facebooku.

Zakończenie

Bitcoin Misery Index to bardzo ciekawy sposób na sprawdzenie, czy jest dobry czas na zakup lub sprzedaż Bitcoina. Jednak, jak już przed chwilą sugerowaliśmy w tym artykule, podczas kupowania i sprzedawania należy brać pod uwagę więcej niż jeden indeks. Jednak BMI może być jednym z wielu wskaźników, które mogą pomóc w określeniu nastroju otaczającego Bitcoin.

Źródła:
cnbc.com
ccn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here