[WIADOMOŚCI] Silne ulewy i powodzie w Chinach zagrażają wydobyciu BTC

wydobycie-btc

Silne ulewy i powodzie w Chinach zagrażają wydobyciu bitcoinów • Chcesz zosatać milionerem? Porady szukaj u Wences Casares • Naukowcy ostrzegają UE przed potępaniem kryptowalut • Światowy kryzys walutowy zbliża się wielkimi krokami, oświadczył Ron Paul • Rząd Hiszpanii przechodzi na blockchain • Filipiny udzielą tylko 25 licencji kryptogiełdowych • ponad pół miliona mieszkańców  Ontario posiada obecnie kryptowaluty • Deweloper z Bliskiego Wschodu sprzedaje luksusowe apartamenty i wille za Bitcoin • Martwych tokenów jest o wiele więcej, niż możemy się spodziewać

Chiny: Wydobycie Bitcoin w niebezpieczeństwie

Chińska służba wywiadowcza (ECNS), druga co do wielkości państwowa agencja informacyjna, oświadczyła:

„Od środy do czwartku panują mocne ulewy w prowincji Anhui, Jiangsu, Sichuan, Shandong i Jilin. Caolaoji, Anhui i Dafengzha i Jiangsu. „

Lokalne władze potwierdziły doniesienia o zniszczeniu dużych ośrodków wydobywczych spowodowane deszczami i powodziami w prowincji Syczuan. Na podstawie danych dostarczonych przez Blockchain, drugą najbardziej rozpowszechnioną platformę kryptowalutową, hash rate Bitcoina spadł z 43 milionów TH/s do 30 milionów TH/s. W ciągu jednej nocy spadł o ponad 30%.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ: https://www.ccn.com/ (w EN)

Chcesz zostać milionerem?

Dobra rada od Wences Casares dla tych, którzy chcą zostać milionerami – wykorzystaj 1% tego, co posiadasz i kup Bitcoin. Następnie odczekaj 5-10 lat. Tak, według CEO Xapo (Bitcoin storage company), albo stracisz 1% swoich pieniędzy albo zarobisz miliony. Czy tę samą strategię można zastosować do krajów rozwijających się, dotkniętych ogromną inflacją? Więcej dowiesz się TUTAJ: https://cryptoslate.com/ (w EN)

Ostrzeżenie dla UE: nie zabraniajcie kryptowalut

Nowe badanie dotyczące kryptowalut dla Komisji Gospodarczej i Monetarnej parlamentu UE ostrzega ustawodawców, aby nie próbowali wprowadzić zakazu wirtualnych walut. Autorzy Marek Dąbrowski i Łukasz Janikowski z Centrum Badań Społeczno-Ekonomicznych uważają, że kryptowaluty są „współczesną formą prywatnych pieniędzy”. Odnosząc się do braku prywatnych pieniędzy w przeszłości, naukowcy dostrzegają, że właściwości technologiczne cyfrowych walut, takich jak Bitcoin, są względnie bezpieczne, przejrzyste i szybkie. Jednak ich „anonimowe” i „transgraniczne” cechy stanowią prawdopodobnie duże wyzwanie dla organów nadzoru finansowego. Więcej dowiesz się TUTAJ: http://bitcoinist.com/ (w EN)

Kryptowaluty mogą zastąpić USD

Światowy chaos finansowy i eskalacja wojen handlowych są siłą napędową, która pcha światową gospodarkę na niebezpieczne tory. W rezultacie wyzwania dotyczące reformy systemu monetarnego stają się coraz donośniejsze. „Globalny kryzys walutowy zbliża się bardzo szybko”, powiedział Ron Paul, kluczowy amerykański polityk. Teraz otwarcie myśli, że połączenie złota i kryptowalut może ostatecznie zastąpić dolara amerykańskiego. Więcej dowiesz sie TUTAJ: http://bitcoinist.com/ (w EN)

Blockchain dla hiszpańskiej administracji

133 posłów z hiszpańskiej partii rządowej Partido Popular, przygotowało projekt ustawy, aby zacząć wykorzystywać blockchain w hiszpańskiej administracji publicznej. Ta wiadomość została opublikowana w CriptoNoticias w sobotę 30 czerwca. Projekt ustawy został przedstawiony Kongresowi hiszpańskiemu 22 czerwca, a 26 czerwca została opublikowana na oficjalnej stronie Kongresu. Jednak strona kongresowa nie podała jeszcze żadnych szczegółów na temat tego projektu.
Więcej dowiesz się TUTAJ: https://cointelegraph.com/ (w EN)

Filipiny – maksymalnie 25 kryptogiełd

Filipińska CEZA, spółka rządowa, której zadaniem jest prowadzenie rozwoju Cagayan Special Economic Zone and Freeport, zaproponowała nowe przepisy dotyczące kryptowalut i zamierza ograniczyć liczbę licencji kryptogiełdowych do 25. Kolejne zasady zawierają wymóg, aby każda kryptogiełda inwestowała co najmniej 1 mln dolarów w ciągu dwóch lat. Do chwili obecnej Urząd otrzymał około 60 wniosków o udzielenie licencji od zainteresowanych. Więcej dowiesz się TUTAJ: https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Tylko 5% mieszkańców Ontario posiada kryptowaluty

Badanie przeprowadzone przez Ontario Securities Commission pokazuje, że ponad pół miliona osób, czyli 5% populacji Ontario, jest obecnie w posiadaniu kryptowalut. Raport mówi także o tym, jak ludzie inwestują i ile kryptowalut posiadali w przeszłości. Ponadto badania wykazały, że mniej więcej połowa posiadaczy altcoinów zainwestowała mniej niż 1000 USD. Przy czym 90 % inwestycji nie przekracza 10 000 USD, a około 50 000 mieszkańców Ontario zainwestowało w krypto ponad 10 000 USD. Więcej dowiesz sie TUTAJ: https://news.bitcoin.com/   (w EN)

Akceptacja bitcoinów: Kompleks hotelowy jest dostępny za bitcoiny

FAM Holding, komercyjny konglomerat inwestujący w nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, sprzedaje obecnie swój najnowszy klejnot za Bitcoin. Chodzi o czterogwiazdkowy luksusowy ośrodek wypoczynkowy Al Mahra Resort by Cristal, położony w centrum wyspy Al Marjan w Ras al-Chajma. Poszczególne jednostki można będzie kupić za kryptowaluty i tym samym stanie się pierwszym kryptohotelem na Bliskim Wschodzie. Więcej dowiesz się TUTAJ: https://dailyhodl.com/ (w EN)

Martwe monety

Choć wiadomo, że nie wszystkie kryptowaluty i tokeny są zaprojektowane i zbudowane tak, aby wytrzymały na rynku, nieudanych projektów tokenowych jest znacznie więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Zgodnie z danymi zebranymi przez portale Coinopsy i Dead Coins, dwie witryny internetowe przeznaczone do śledzenia kryptowalut, szacuje się, że nawet tysiąc projektów kryptowalutowych nie ma żadnego rozwoju ani perspektyw. Jednocześnie zyskały wartość miliardów dolarów w BTC i ETH.
Więcej przeczytaj TUTAJ: https://www.ccn.com/ (w EN)

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here