10 najlepszych kryptowalut według GitHub i Darpal rating

TOP 10 ALTCOINS

Istnieje wiele rankingów oceniających poszczególne kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, technologii, wykorzystania lub popularności wśród użytkowników. Niedawno pojawiła się nowa ocena, za którą jest odpowiedzialna platforma internetowa CryptoMiso.

CryptoMiso zbudował swoją ocenę na podstawie liczby tzw. „commits”, które poszczególne projekty osiągnęły na GitHub w połączeniu z Darpal ratingiem. Ta metoda de facto mierzy poziom aktywności programistów dla określonych walut cyfrowych.

Poniższa klasyfikacja bierze pod uwagę kolejność kryptowalut w ciągu ostatnich sześciu miesięcy określoną powyższą metodą.

  1. Komodo (KMD): 3,314 commits

Kapitalizacja rynkowa: 408 milionów USD; 24-godzinny wolumen: 3, 31 milionów USD

Ta zdecentralizowana kryptowaluta, która wykorzystuje algorytm Delayed Proof of Work (dPoW), została stworzona forkiem Zcash (). Jej kluczowe cechy obejmują kompleksowe end-to-end rozwiązanie blockchain, zdecentralizowane finansowanie i ochronę danych, które zapewnia metoda Zero-Knowledge Proof.

2. Lisk (LSK): 2,640 commits

Kapitalizacja rynkowa: 1,47 miliarda USD; 24-godzinny wolumen: 47 milionów USD

Lisk, który powstał z forku kryptowaluty Crypti, jest platformą typu open source blockchain, która umożliwia tworzenie DApps (zdecentralizowanych aplikacji) w języku programowania JavaScript. Opiera się on na algorytmie Delegated Proof-of-Stake (DPoS), w którym pracę sieci zabezpiecza 101 masternodów, które są wybierane przez użytkowników sieci.

3. EOS () (EOS): 2,543 commits

Kapitalizacja rynkowa: 15,4 mld USD; 24-godzinny wolumen: 2,34 miliarda dolarów

EOS to system oparty na blockchain, który podobnie jak Lisk zapewnia platformę do budowania dużych komercyjnych DApps. Aby zapewnić skalowalność, wykorzystuje protokoły komunikacji asynchronicznej i przetwarzania równoległego. Głównym celem twórców było uzyskanie dużej liczby transakcji, które byłyby przetwarzane niemal natychmiast. Obecnie ta waluta może obsłużyć do 50 000 transakcji na sekundę. Podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianego Liska, EOS działa na algorytmie delegowanego sprawdzania poprawności.

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić bezpłatne kryptowaluty i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

4. Nuls (NULS): 2,305 commits

Kapitalizacja rynkowa: 151 mln USD; 24-godzinny wolumen: 16,5 miliona USD

Nuls to platforma blockchain, która może się pochwalić wysoce elastyczną, modułową infrastrukturą blokową. Celem twórców tej kryptowaluty jest przełamanie barier technicznych blockchain, zmniejszenie kosztów rozwoju i promocja wykorzystania tej technologii w obszarze komercyjnym.

5. TRON () (TRX): 2,305 commits

Kapitalizacja rynkowa: 5,95 miliarda USD; 24-godzinny wolumen: 531 milionów USD

Tron jest zdecentralizowanym protokołem peer-to-peer, zaprojektowanym w celu zbudowania platformy do dystrybucji treści w branży rozrywki cyfrowej. Jednocześnie jest on jednym z przedstawicieli ekosystemu WEB 4.0. Chce osiągnąć swój cel w szczególności poprzez nagradzanie twórców za tworzenie treści w Internecie.

6. 0x (ZRX): 2,102 commits

Kapitalizacja rynkowa: 656 milionów USD; 24-godzinny wolumen: 11 milionów USD

0x to protokół, który ułatwia handel ERC20 tokenami na blockchainie Ethereum. Został zaprojektowany jako podstawa do zdecentralizowanych aplikacji, które działają jak giełdy. Głównym celem twórców jest osiągnięcie znacznego obniżenia opłat transakcyjnych związanych z handlem na zdecentralizowanych giełdach.

7. RChain (RHOC): 1,531 commits

Kapitalizacja rynkowa: 650 mln USD; 24-godzinny wolumen: 0,9 miliona USD

Głównym atrybutem, na którym się kryptowaluta Rchain skupia to skalowalność. Dlatego obecnie w sieci można uruchomić do 40 000 transakcji na sekundę. Jego podstawy opierają się na klasycznym algorytmie Proof-of-stake, wykorzystującym język programowania Rholang do tworzenia inteligentnych kontraktów.

Może Cię interesować: Najbardziej dochodowe kryptowaluty 2018 roku

8. Nebulas (NAS): 1,423 commits

Kapitalizacja rynkowa: 360 milionów USD; 24-godzinny wolumen: 41 mln USD

W przypadku tej waluty cyfrowej jest to zdecentralizowane narzędzie wyszukiwania blockchainów. Celem projektu jest umożliwienie użytkownikom ochrony danych osobowych, a tym samym uniemożliwienie dużym firmom internetowym korzystania z prywatnych danych odwiedzających.

9. Republic Protocol (REN): 1,402 commits

Kapitalizacja rynkowa: 41,2 mln USD; 24-godzinny wolumen: 3 miliony dolarów

Republic Protocol jest open-source zdecentralizowaną dark pool platformą handlową. Ponieważ rejestruje jedynie podstawowy aspekt działalności gospodarczej, nie patrząc na konkretne szczegóły, umożliwia prawie całkowicie prywatne transakcje o dużej wartości.

10. Olympus Labs (MOT): 1,341 commits

Kapitalizacja rynkowa: 23,4 miliona USD; 24-godzinny wolumen: 1,8 miliona USD

Olympus Labs to ambitny projekt. Jego celem jest stworzenie silnego, zdecentralizowanego ekosystemu finansowego opartego na blockchain. Platforma łączy zdecentralizowane giełdy (DEX) przy użyciu wielu rodzajów inteligentnych kontraktów. Tokenem rodzimym jest MOT, który służy do regulowania opłat transakcyjnych w sieci.

Wniosek

Jeśli aktywność społeczności GitHub jest dla Ciebie podstawowym kryterium nakłaniającym czy też zniechęcającym do inwestowania w kryptowaluty, powyższy ranking może wskazać ci właściwy kierunek. Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, powinieneś dokładnie zapoznać się z projektem. W tym może pomóc whitepaper danej kryptowaluty. Jeśli nie wiesz, na czym się skupić, może Ci pomóc ten artykuł: Jak należy analizować whitepaper – podstawa do inwestycji w kryptowaluty.

Źródło:
btcmanager.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Śledź nas również na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here