300 milionowa inwestycja w kryptofundusz – Wzrasta zainteresowanie dużych inwestorów

green-dollar

Pomimo obecnego spadku, rynek kryptowalutowy coraz bardziej przyciąga uwagę inwestorów instytucjonalnych. Firma Andreessen Horowitz (a16z) 25 czerwca 2018 ogłosiła inwestycję 300 mln dolarów do nowego funduszu krypto-venture. Fundusz został przeznaczony na działalności związane z kryptowalutami. Andreessen Horowitz (a16Z) zajmujący się kapitałami podwyższonego ryzyka w Dolinie Krzemowej, był jednym z pierwszych, którzy inwestowali w duże firmy, obecnych liderów branży technologicznej, m. in. Facebook, Airbnb, Github i Coinbase.

Strategia funduszu

Oświadczenie wskazuje, że a16z inwestuje w fundusze kryptowalutowe od ponad pięciu lat i żadną z tych wcześniejszych inwestycji nie sprzedano – to wskazuje na długoterminowe plany na HODL. Opisując swoją strategię inwestycyjną, Chris Dixon, inwestor w spółce Andreessen Horowitz, mówi:

„Mamy fundusz na każdą sytuację. Planujemy konsekwentnie inwestować w czasie, niezależnie od warunków rynkowych. Jeśli nadejdzie kolejna „krypto zima”, będziemy inwestować agresywnie.”

Poprzez kryptofundusz a16z szychy inwestycyjne z Doliny Krzemowej planują oferować swoje kompleksowe usługi wsparcia projektom, które znajdują się w dowolnym stadium rozwoju, a także zapewnić im dostęp do różnych zespołów roboczych łącznie z mentoringiem i dostępem do porad prawnych.

Krypto to fenomen na skalę światową

Andreessen Horowitz szuka możliwości wykraczających poza krótkoterminowy zwrot z ICO. Inwestuje tylko w projekty, które mają długoterminowy i rzeczywisty potencjał:

„Krypto to fenomen na skalę światową z dużymi projektami na całym świecie, dlatego będziemy inwestować. Skupiamy się na przypadkach, które nie są teoretyczne. Chcemy, aby z usług używających krypto-protokołów korzystały setki a nawet miliony ludzi. Kryptowaluty są naturalną klasą cyfrowych zasobów sieciowych. Zasadniczo ich wartość jest określona przez możliwość ich dalszego praktycznego wykorzystania.”

Andreessen Horowitz jest jedną z pierwszych (a także jedną z nielicznych) dużych firm inwestycyjnych, które dołączają do sektora kryptowalutowego i stają się liderem instytucjonalnego zainteresowania przyszłym potencjałem zasobów cyfrowych.

Wskazówka redakcyjna: Jak kupić kryptowaluty bez opłat i uzyskać 10 USD za rejestrację na Coinbase

Wniosek

Dixon wyraża swoją tajemniczą ekscytację przyszłością kryptowalut i dodaje:

„Odkryliśmy, że jesteśmy ciągle zaskakiwani i jednocześnie zachwycamy się wieloma kreatywnymi pomysłami, które spotykamy. Dla tych z nas, którzy od dawna maja do czynienia z oprogramowaniem, wygląda to jak pierwsze dni Internetu, web 2.0, czy smartfonów.”

Źródło: 
https://cryptoslate.com/

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here