[HODL] BTC wciąż żyje, downtrend zmierza ku końcowi – rozsądek z wejście nadal zalecany

Droga do Bitcoina

Już pod koniec czerwca, nasi analitycy zwrócili uwagę na liczne wyprzedaże (około 70%), które odbywały się praktycznie na całym kryptorynku. Pomimo panujących i ze wszystkich stron napływających przepowiedni na temat nadchodzącego upadku, nasi analitycy przewidzieli to odbicie od dna, które ostatecznie miało miejsce a granica 6000 USD pozostaje na razie niepokonana. Jeśli ten poziom ma być dnem tegorocznego downtrendu, obecne fluktuacje pomiędzy 6 000 a 10 000 USD mogą już być postrzegane jako ruch w bok. Bitcoin żyje i rządzi kryptorynkiem, ale jego kurs zachowuje się w niewytłumaczalny sposób.

Kupowałeś na tegorocznym dnie?

Jeżeli zauwyażyłeś to, co nasi analitycy zauważyli w czerwcu i zdecydowałeś się na częściowe wejście, tak jak oni, prawdopodobnie teraz oczekujesz, co dalej się wydarzy. Z punktu widzenia psychologii inwestycyjnej wskazane jest opanowanie i oczekiwanie na dalszy rozwój sytuacji. Tak jak w czerwcu nasi analitycy zalecali rozważenie wejścia na poziomie 6 000 USD/BTC, to teraz chcieliby podkreślić, że Bitcoin może zejść poniżej tego poziomu, chociaż uważają, że będzie to powiedzmy pewnego rodzaju ruch w bok. Jak zwykle, każdy musi samodzielnie podejmować decyzje.

Wejścia etapowe

Dlaczego nasi analiytycy zalecają, by czekać, aż część twojego kapitału spadnie? Z psychologicznego punktu widzenia jest to, ich zdaniem, jedyna właściwa droga w obecnej sytuacji. Oczywiście zakładając, że wchodziłeś w trakcie spadku Bitcoina za 6000$ i stoisz przed podjęciem decyzji, czy wejść z resztą, czy poczekać. Rozważ możliwość, że kurs może zejść do jakichś 5000 USD/BTC. Z największym prawdopodobieństwem tak się stanie. Nie ma innej możliwości jak Cię przed tą alternatywą, która może być jednocześnie ryzykiem ostrzec. Hodler nie powinien zostać ściągnięty przez tłum.

Rozsądnym zachowaniem będzie zostawić część kapitału na wypadek, gdyby cena Bitcoina złamała tegoroczny LOW i spadła gdzieś do wspomnianych 5000 USD. Dopóki istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie, musisz się z tym liczyć i być przygotowany. Z drugiej strony, obecne ceny są rzeczywiście bardzo niskie w porównaniu z ATH, co na dłuższą metę może się okazać wielce rentownym wejściem.

Jeśli właśnie zaczynasz przygodę z kryptowalutami, z głębi serca winszujemy pierwszej tak interesującej możliwości zakupu na bardzo korzystnym poziomie cenowym. Większość debiutantów przybyła podczas zeszłorocznej euforii, która jak wszyscy wiemy, zamieniła się później w 70% spadek.

Czy Bitcoin żyje?

Jak można przeczytać na stronie 99bitcoins.com, Bitcoin już „umarł” co najmniej 306 razy. Przynajmniej taki jest aktualny bilans artykułów, które gromadzi ta strona i które często pojawiają się wraz z prognozowaniem wczesnego końca Bitcoina i innych kryptowalut, począwszy od 2010 roku. Możesz stworzyć sobie pewien obrazek o tym, jak popularna jest ta koncepcja. Mimo to kryptowaluty nadal są wśród nas, BTC żyje i mocno wierzymy, że tak będzie również w przyszłości.

Jesteśmy przekonani, że gdyby podsumować wszystkie wiadomości i informacje na temat kryptowalut, na temat których wpływowi ludzi wypowiedzieli się w sposób bardziej niż pozytywny, współpracy kryptowalut z różnymi firmami i przykładami ich praktycznego zastosowania, liczba zwolenników bitcoina i jego „przeżycia” znacznie by wzrosła. W ciągu minionego półrocza pozytywne postrzeganie kryptowalut znacznie wzrosło. Kryptowaluty po prostu przenikają do świata. Nic dziwnego, że często słyszymy o potrzebie ich uregulowania prawnego.

Regulacje

Zakończmy ninijeszy artykuł kilkoma słowami o regulacjach. Mamy 2018 rok a kryptowaluty nie są już w powijakach. Teraz ich czas, kiedy powinny powoli pokazywać swoje prawdziwe wykorzystanie. Projekty nie mogą pozostać wyłącznie teoretycznymi założeniami. Z biegem czasu i intynsywności przenikania kryptowalut do naszej codzienności powstanie konieczność coraz to szerszej regulacji prawnej. Ustawodawcy będą musieli do tego się odnieść i zapewnić pewne ramy prawne dla kryptowalut. Już w tym roku spodziewamy się dużej nowości w tym kierunku, która najprawdopodobniej będzie miała ogromny wpływ na cały rynek kryptowalut, a także same kryptowaluty.

Moż Cię zainteresować: Pojawienie się funduszy krypto ETF to tylko kwestia czasu

Wniosek

Bitcoin żyje, ale nadal panuje reguła, że cały rynek kryptowalut obejmuje znaczna wyprzedaż, co jest doskonałą okazją dla kupujących. To, co się zmieniło, to fakt, że doszło do odbicia od dna na poziome ok. 6 000 USD, obecnie BTC wynosi 6 630 USD. Nawet jeśli średnioterminowy trend będzie szedł w górę, nadal nie oznacza to, że nie możemy osiągnąć 6000 lub nawet mniej. Osobiście polecamy zwrócić uwagę na tę opcję, dokonać obliczeń i pozostawić część kapitału dla możliwego wejścia. Nasza sugestia jest częściowo opart na prognozie naszego przedsiębiorcy IXOYE, który już w dłuższej perspektywie podkreślił tę możliwość w swoich analizach T11.

Źródła:
https://trading11.com
https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries
https://kryptomagazyn.pl a szczególnie artykuł na temat HODLu w języku czeskim

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Śledź nas również na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here