NASDAQ rozważa utworzenie własnej kryptogiełdy

NASDAQ

NASDAQ, druga co do wielkości giełda papierów wartościowych na świecie z kapitałem 9 bilionów dolarów, oświadczyła, że rozważa jej działalność w zakresie kryptogiełd. W wywiadzie dla telewizji CNBC ogłosiła to Adena Friedman, CEO tej firmy.

NASDAQ obiecuje wysoką płynność

Według Adeny Friedman wiele osób, które zdecydują się na handel z kryptowalutami, spotka się z problemem niskiej płynności na poszczególnych giełdach. Byłby to obszar, który NASDAQ (National Associaton of Securities Dealers Automated Quotations) mógłby wyeliminować.

Dyrektor dodaje: „Jesteśmy obecnie świadkami nieuregulowanego środowiska w ramach kryptogiełd. Dlatego nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji o otwarciu nowej giełdy. Obecnie oferujemy nasze rozwiązania techniczne, które są używane przez inne kryptogiełdy.”

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić kryptowaluty bez dodatkowych opłat i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację na Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Technologia dla Gemini

Te słowa mają zwrócić uwagę na fakt, że NASDAQ udostępnia dla Gemini swoją technologię monitorowania partnerów biznesowych Bitcoina i Etherea.

NASDAQ pozostawia jednak otwarte drzwi, co potwierdza Friedman:

„Wraz z upływem czasu będziemy w stanie ocenić, czy ludzie są gotowi na bardziej uregulowany rynek, który może zapewnić inwestorom uczciwe warunki, i wtedy nasza firma będzie gotowa do wejścia na ten obszar i zapewnienia klientom nasze długoletnie doświadczenie.”

Ostatecznie wyraziła swoje zaufanie i przekonanie co do przyszłości cyfrowych walut:

„Wierzę, że kryptowaluty przetrwają. Kiedy dojdziemy do wniosku, że rynek regulowany jest tym, czego ten obszar potrzebuje, przedstawimy nasze rozwiązania. „

Wniosek

Chociaż wydaje się, że NASDAQ nie planuje teraz uruchomienie kryptogiełdy, zgodnie z aktualnym raportem, ich oświadczenia wyraźnie potwierdzają rosnące zainteresowanie cyfrowymi walutami. Ewentualne wejście tej spółki, która ma za sobą 47 lat doświadczenia, do sfery cyfrowych walut z pewnością oznaczałoby znaczny napływ nowego kapitału.

Źródło:
ccn.com
coindesk.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Śledź nas również na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here