TOP 25 Coinów – Porównanie najciekawszych kryptowalut w marcu 2018 r.

W marcu 2018 roku istnieje ponad tysiąc kryptowalut o łącznej kapitalizacji rynkowej ponad 460 miliardów dolarów. Poniższa bardzo interesująca wizualizacja pokazuje 25 najciekawszych kryptowalut, które stanowią ponad 90% całkowitej kapitalizacji rynkowej i ponad 85% całkowitej objętości handlu.

Rozwój kapitalizacji rynkowej kryptowalut

Zaledwie rok temu łączna kapitalizacja rynkowa wynosiła mniej niż 19 miliardów dolarów. Dwa lata temu było to mniej niż 8 miliardów dolarów. Tak więc w bardzo krótkim czasie powstało wielkie bogactwo.

Pierwsza i największa kryptowaluta, Bitcoin, wzrosła w ciągu tego dwuletniego okresu o 2200%. Pozostały wzrost (~ 2700%) pochodzi z innych kryptowalut, tzw. altcoinów, które obecnie stanowią około 60% całego rynku i ponad 85% całkowitej objętości handlu.

Opowieść o rozwoju kryptowalut

Celem tej wizualizacji jest opowiedzenie historii rozwoju kryptowalut. Pokazuje różne kierunki rozwoju technologii i waluty, które stają się dominujące w tym powstającym kraju.

Na poniższym rysunku znajduje się 25 kryptowalut uszeregowanych według ich kapitalizacji rynkowej, daty powstania, 30-dniowej objętości handlowania i również według rodzaju funkcji, jaką ma każdy coin lub token, na przykład między privacy coins (pisaliśmy w oddzielnych artykułach), gdzie należy Monero i Dash razem z Zcash () i Zcoinem.

Można zauważyć, że Bitcoin () nadal utrzymuje suwerenną pozycję. Z drugiej strony rozwój kryptowalut jest tak szybki, że zgodnie z niektórymi przewidywaniami Bitcoin zostanie zastąpiony przez kryptowaluty tzw. drugiej lub nawet trzeciej generacji w ciągu nie więcej niż pięciu lat. W tym kontekście wiele mówi się o Ethereum i Ripple.


Nie przegap naszych innych wiadomości i zasubskrybuj dzwonek wiadomości w lewym dolnym rogu. Nie zapomnij obejrzeć nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here