[WIADOMOŚCI] Tron kupuje BitTorrent za 140 milionów dolarów

conclusion-contract

TRON () kupuje BitTorrent za 140 milionów dolarów – Kolejny schemat Ponziego: Ambitny Turcoin zakończony – Sabotaż w Tesli. Czy konkurencja chce ją zniszczyć? – Nasdaq opracował platformę rozliczeniową zbudowaną na blockchain – Dlaczego prezes Goldman Sachs nie zatrzasnął drzwi przed kryptowalutami – Fundacja Wolności Prasy otrzymała 1000 ETH – lotnisko Schiphol w Amsterdamie jako pierwsze w Europie testuje krypto ATM – Uniwersytet Berkeley uruchamia program certyfikacji, którego celem jest blockchain

Wiadomość dnia

Wiadomość, która ujrzała światło dzienne, mówi, że TRON ma zamiar podpisać umowę na zakup platformy BitTorrent o wartości 140 milionów dolarów. Ogłoszenie nadchodzi zaledwie sześć dni przed „rozpoczęciem życia” na własnym blockchainie. Akcjonariusze wciąż dyskutują o szczegółach, ale umowa ma zostać zawiązana.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób TRON włączy BitTorrenta do swoich prac na rzecz zdecentralizowanego Internetu. Profil BitTorrent do udostępniania plików i udostępniania plików z pewnością uzupełni cele TRON. https://www.ethnews.com/ (w EN)

Wskazówka redakcyjna: Pozostał tydzień do uruchomienia TRON mainnet – wszystko, co musisz wiedzieć

Oszustwa

Projekt tureckiej tzw. „narodowej” kryptowaluty – Turcoin – okazał się klasycznym przykładem schematu Ponziego. Tureckie media stwierdziły, że założyciele „alternatywnej” cyfrowej waluty, która miała być konkurencją Bitcoina, uciekli z kraju z milionami dolarów, które podstępem zdobyli od inwestorów. Cóż, ludzie nie umieją wyciągnąć wniosków. Ponownie zostali zkuszeni wizją wysokich zysków. https://news.bitcoin.com/ (w EN)

Hi-Tech

Agencja Reuters poinformowała o otrzymanym mailu, napisanym prawdopodobnie przez Elona Muska. Treść maila opisuje uczucie rozpaczy jakie towarzyszyło Muskowi, kiedy okazało się, że jeden z pracowników „bardzo obszernie sabotował nasze działania.” Dalej pisze, że wykonywał również „bezpośrednie zmiany kodu” w systemie operacyjnym Tesli, a także „przekazywał duże ilości wrażliwych danych nieznanym osobom trzecim.” Musk w tym kontekście podkreślił, że lista organizacji, które „chcą zobaczyć upadek Tesli jest długa”. https://www.digitaltrends.com/ (w EN)

Blockchain

Giełda Nasdaq we wtorek zaprezentowała platformę blockchain typu proof-of-concept (PoC). Została opracowana we współpracy z ABN AMRO Clearing oraz firmami, które świadczą usługi finansowe EuroCCP i Euroclear. Celem jest  sprostanie wyzwaniom „margin calls” (konieczność oszczędzania pieniędzy lub papierów wartościowych na pokrycie ewentualnych strat) za pośrednictwem sieci rozproszonych między dostawcami gwarancji, beneficjentami i pośrednikami. https://www.coindesk.com/ (w EN)

Możesz być zainteresowany: NASDAQ: rozważa otwarcie własnej kryptogiełdy

Akceptacja kryptowalut

Lloyd Blankfei, prezes Goldman Sachs wyjaśnia, dlaczego nie zatrzasnął drzwi przed kryptowalutami. We wtorek w nowojorskim klubie ekonomicznym powiedział, że początkowo był sceptyczny w stosunku do Bitcoina. Ale zdał sobie sprawę, że miał podobne zdanie o telefonach komórkowych. Ostatnio twierdzi, że kryptowaluty mogą być kolejnym krokiem w ewolucji pieniędzy. Cytując jego słowa: „Ludzie początkowo korzystali tylko z ” twardej „waluty. Z biegiem czasu zamienili go na kawałek papieru, który ją reprezentuje. ” Https://www.ccn.com/ (w EN)

Wczoraj Fundacja Free of the Press ogłosiła, że ​​zaakceptuje i przyjmie darowizny w formie kryptowalut. O tym, że zdecentralizowana technologia ma ogromny potencjał świadczy fakt, że Fundacja Wolności Prasy już pierwszego dnia otrzymała 1000 ETH. https://cryptoslate.com/ (w EN)

Pasażerowie, którzy spędzają czas na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, mogą teraz korzystać z nowej usługi. Mogą wymienić swoje pozostałe euro na Bitcoin () lub Ethereum () w krypto-bankomacie. Bankomat jest w fazie testów, a Schiphol jest pierwszym europejskim portem lotniczym oferującym tę usługę. „Schiphol nieustannie pracuje nad innowacjami” –mówi Tanja Dik, dyrektor Consumer Products & Services. „Mamy nadzieję, że krypto-bankomat będzie służyć pasażerom do wymiany lokalnego euro na globalne Bitcoiny lub Ethereum. Może to być dla nich bardzo przydatne, ponieważ w swoich rodzimych krajach nie mogą korzystać z waluty euro.” http://bitcoinist.com/ (w EN)

Wiadomości kryminalne – Europol i kryptogiełdy

Istnieje oczywisty związek między kryptogiełdami a online światem przestępczym. Europol zdaje sobie sprawę, że w walce z praniem brudnych pieniędzy nie osiągnie sukcesu w samotności. Dlatego w tym tygodniu zasiądzie do stołu z kilkunastoma dużymi kryptogiełdami. Tematy tej trzydniowej konferencji będą dotyczyć wyłącznie cyfrowych walut i przestępstw komputerowych. Celem tego spotkania jest opracowanie nowej strategii zapobiegania wykorzystywaniu kryptowalut do prania brudnych pieniędzy. https://www.newsbtc.com/ (w EN)

Edukacja

Od przyszłego miesiąca Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley zaoferuje internetowy program certyfikacji oparty na technologii blockchain. Program ma na celu wyposażenie chętnych w niezbędną wiedzę, aby rozpocząć karierę w dziedzinie blockchain. Mogą się przykładowo wykształcić na twórców blockchain, kryptohandlarzy, analityków, badaczy lub konsultantów. https://www.ethnews.com/ (w EN)

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz również do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here