Znany ambasador kryptowaluty Bitcoin Cash, Roger Ver, stawia czoło powództwu cywilnemu

Roger Ver ma problem. Jako właściciel domeny i stron internetowych www. Bitcoin ().com został pozwany przez użytkownika Twittera, który występuje pod nazwą @MoneyTrigz.

Bitcoinowy Judasz

Roger Keith Ver, 39-letni amerykański inwestor obecnie mieszkający w Japonii, od dawna uważany jest za mesjasza Bitcoina. Po tym, jak w sierpniu zeszłego roku w wyniku sporów o wzrost limitu bloków pojawił się Bitcoin Cash, wielu zwolenników Bitcoina zaczęło określać Verę Judaszem.

Nieuczciwe praktyki na bitcoin.com

Roger Ver jako właściciel bitcoin.com i autor „Bitcoin Cash to Bitcoin”, ostatnio zmienił design wspominanej strony. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby na niej poza sprzedażą Bitcoina, nie oferował i nie promował również Bitcoin Cash oraz cloud mining. Ze względu na niezbyt klarowne informacje publikowane na stronie, jak również nazwę domeny, może dojść do sytuacji, w której początkujący w obszarze kryptowalut zamiast historycznie oryginalnego Bitcoina kupią „dziecko” Rogera Vera – BCash.

Powyższe fakty skłoniły dobrze znanego użytkownika serwisu Twitter @MoneyTrigz – do złożenia pozwu sądowego. @MoneyTrigz, który jest również współprowadzącym magazynu CoinTimes i współwłaścicielem Coindaily.com, organizuje grupę na Telegramie, która jest dostępna dla wszystkich. Zgodnie z trwającymi obecnie dyskusjami w najbliższym czasie zostanie utworzona strona internetowa z informacjami o postępowaniu sądowym.

Wskazówka: jeśli chcesz kupić bezpłatne kryptowaluty i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację w CoinBase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Na co uważać

Poniżej jest kilka zrzutów ekranu ze strony bitcoin.com, które pokazują wiele mylących informacji, mogących wprowadzać w błąd niedoświadczonych użytkowników.

Bitcoin.com

Zaraz w głównym menu można zobaczyć pierwszy błąd. Właściciel strony internetowej wymienia nieistniejące menu – Bitcoin core, które jest de facto oznaczeniem w pełni funkcjonalnego softwarowego klienta, który umożliwia dostęp do całego blockchain kryptowaluty Bitcoin.

Bitcoin.com

W sekcji powyżej odwiedzający stronę może odbyć krótki kurs. Szkoda, że autorzy strony w jakiś sposób źle zrozumieli, że chodzi o BCash, a nazwa kursu nosi nazwę „Rozpocznij od Bitcoina”.

Bitcoin.com

Perełką jest również część samego kursu, gdzie autorzy porównują Bcash z nieistniejącą walutą Bitcoin Core. W tym samym czasie dodają, że Bitcoin Core nie jest kryptowalutą. Interesująca schizofrenia.

Wniosek

Na to, jakim Roger Ver był aktywnym zwolennikiem Bitcoina, szybko stał się osobą, która chce idzie za ciosem, czyli promowanie Bitcoin Cash za wszelką cenę. Na powyższych przykładach widać, że nawet mystyfikacja początkujących nie jest dla niego wcale obca. Trzymajmy kciuk w górę za @ MoneyTrigz-a, aby jego walka dobiegła końca i Ver zdał sobie sprawę, że wszystko ma swoje granice.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Dalibor Valko.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Śledź nas na Facebooku i dołącz do grona Kryptofanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here