Sygnały i analiza techniczna – część pierwsza

Analiza techniczna

Cena Bitcoina pod koniec roku wyniesie 1000 dolarów. Albo jeden Bitcoin () w grudniu się sprzeda za 100 000 dolarów. Różnych prognoz dotyczących końcówki roku, ale również na rok 2020 jest naprawdę ogrom. Chodzi jednak jedynie o oceny i spekulacje. Ludzie, którzy próbują oszacować rozwój cen, używają różnych metod, takich jak analiza fundamentalna lub techniczna. Dziś przedstawimy różne terminy i informacje z tego środowiska. Witamy w pierwszej części naszych artykułów na temat sygnałów i analizy technicznej.

Od samego początku należy oznajmić, że celem tego artykułu nie jest nauczenie was, jak przeprowadzić właściwą analizę techniczną. Nie oczekujcie też żadnych wskazówek ani porad dotyczących ewolucji rynku. Jeśli są Państwo zainteresowani tego typu informacjami, gorąco polecamy naszą stronę trading11.com

Jak działają sygnały

Na początek przyjrzyjmy się, jak funkcjonują sygnały i co należy sobie wyobrazić pod tym pojęciem, ponieważ dość często można spotkać się z sygnałami w różnych grupach. Jednakże mogą one nie być wystarczająco wyjaśnione, a zatem początkujący mogą mieć problemy ze zrozumieniem. Sam sygnał powinien w swojej najbardziej podstawowej formie zawierać trzy główne informacje.

  1. The buy range (strefa zakupów) – chodzi o numery (najczęściej wyrażone w jednostkach satoshi lub w dolarach), które mają sugerować, kiedy jest odpowiedni czas na zakup kryptowalut (ze względu na cenę, potencjał lub interesujące nowości)
  2. The sell targets (cel sprzedaży) – jest to liczba, która mówi ci, kiedy sprzedać daną kryptowalutę. Często sell targetów jest więcej i tylko od Ciebie zależy, na które się zdecydujesz. Zależy to głównie od tego, ile jesteś gotów zaryzykować. Im wyższy zysk, tym większe ryzyko, jakiego musisz się spodziewać i które musisz podjąć.
  3. The stop loss – cena, którą można ustawić na większości giełd papierów wartościowych nawet automatycznie. Jest to rodzaj bezpiecznika na wypadek, jeśli cena rozwija się inaczej niż oczekiwano po dokonaniu zakupu. Stop loss często zmniejsza możliwe straty, które mogą wystąpić.

Może cię zainteresować Jak się wzbogacić na inwestycjach w kryptowalutach

Analiza fundamentalna w skrócie

Zazwyczaj te trzy rodzaje informacji są zwykle wystarczające, aby inwestor zdecydował, czy zainwestować. Jednak jeśli chodzi o sygnały, mogą one być skuteczne tylko w zakresie, w jakim praca jest wykonywana w postaci analizy technicznej, która za nimi stoi. Do pewnego stopnia można zapewnić podstawową analizę i pomoc, na przykład w następujących przypadkach:

  1. Zbliżające się kamienie milowe – Różne zbliżające się kamienie milowe mogą znacznie wpłynąć na koszt danej kryptowaluty. Mogą to być różne zdarzenia, takie jak airdrop, coin burn, ogłoszenie współpracy lub w ostatnim czasie częsty fork.
  2. Nowości – ta kwestia jest częściowo powiązana z kamieniami milowymi, ale nowości mogą również zawierać różne regulacyjne i podatkowe raporty, które zostały opublikowane.
  3. Społeczność i zespół – cena kryptowaluty może również mieć duży wpływ na społeczność wokół waluty. Wszelkie wiadomości, zarówno pozytywne, jak i negatywne, mogą znacząco wpłynąć na cenę.

Polecane: Forki głównych kryptowalut (nie) przynoszą zysków

Analiza techniczna

Po wyjaśnieniu podstaw dowiedzieliśmy się, jak fundamentalna analiza może nam pomóc, spójrzmy więc na stronę techniczną. Analiza techniczna skupia się na strategiach biznesowych, które zwykle były związane z giełdami akcji.

Jest to próba znalezienia przez handlowców różnych formacji, kształtów lub szablon, które są najczęściej używane na wykresach, co może pomóc nam przewidzieć przyszłe zmiany na rynku. Mówiąc najprościej, chodzi o próbę przewidywania zmian cen w oparciu o różne aspekty psychologiczne.

Czy analiza techniczna jest skuteczna?

Oczywiście znajdą się tacy, którzy mają różne opinie na temat skuteczności analizy technicznej w kryptoświecie. Istnieją również tacy, którzy twierdzą, że ze względu na dużą zmienność, skuteczność analizy technicznej jest prawie zerowa. Może to wynikać z faktu, że na rynku poruszają się nie tylko weterani z doświadczeniami na rynkach z akcjami lub forexu, ale także ludzie, którzy słyszeli słowo Bitcoin pięć minut temu, ale od razu postanowili zainwestować. Nawet w odniesieniu do tych inwestorów nie jest zaskoczeniem, że wysoka wrażliwość cenowa jest związana z różnymi innowacjami lub wysokim popytem (hype).

Z drugiej strony są ludzie, którzy nie mogą zaakceptować sukcesu analizy technicznej nawet w kryptowalutach. Mówi się, że z powodu ludzi kierowanych wyłącznie emocjami analiza techniczna często bywa skuteczna.

Innym powodem, dla którego traderzy ufają analizie technicznej, jest fakt, że w kryptoświecie używanych jest wiele botów (maszyn lub programów, które handlują za ciebie). I tylko handlowanie tymi botami może zwiększyć efektywność analizy technicznej.

Wniosek

W drugiej części, skoncentrujemy się na większych ograniczeniach, jakie ma analiza techniczna, a także na kilku wskazówkach, o których należy pamiętać przy inwestowaniu. Sygnały i analiza techniczna z pewnością nie są całkowicie bezbłędne, więc musisz wiedzieć o tych negatywach i ograniczeniach, na które możesz na podstawie AT napotkać podczas inwestowania.

Przetłumaczone ze słowackiego oryginału, którego autorem jest Marek Feder.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Również śledź nas na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here