Jak kupić Bitcoin, gdy nie masz skończonych osiemnastu lat

bitcoin dla niepełnoletnich

Nie ma to czegoś takiego jak minimalny wiek, po skończeniu którego można kupić Bitcoina. Wystarczy być na tyle dojrzałym, by zdać sobie sprawę z tego, co robisz.

W praktyce jednak większość operacji kryptowalutami wymaga minimalnego wieku 18 lat. Tak więc, aby móc przykładowo wymieniać, musisz być pełnoletni, co odpowiada wymaganiom KYC. Nie ma znaczenia, jak jasno wypełniłeś swoje dokumenty podczas logowania: jeśli jesteś niepełnoletni, nie uda Ci się kupić bitcoina. W jaki sposób niepełnoletni mogą kupować Bitcoiny bez naruszania prawa?

Młodzi ludzie i ich zainteresowanie kryptowalutami

Niedawne badanie wykazało, że młode osobniki mają ogromne zainteresowanie kryptowalutami, często większymi niż pozostałe grupy wiekowe. Jeśli interesują się nimi niepełnoletni, jest więcej niż pewne, że ich młodsze rodzeństwo równie będzie zainteresowane. Wiele znanych bitcoinerów dotarło do kryptowalut w wieku 16 lat lub wcześniej. Niektórzy z pierwszych górników byli dosłownie małoletnimi. Wcześniej kryptospołeczność zezwoliła na zakup Bitcoinów nawet w wieku poniżej 18 lat. Przepisy były również łagodniejsze, więc za pomocą przyjaznego krewnego zakupienie kryptowaluty było dość łatwe.

Opcja ta istnieje do dziś, ale co z nastolatkami, którzy są na tyle dojrzali, aby utrzymywali się samo, ale nie na tyle dorośli, aby kupić Bitcoin ()? Lub małoletni, których rodzina jest niezdolna lub niechętna do umożliwienia im zakupu? Wtedy niepełnoletni, którzy chcą kupić kryptowaluty, są zmuszeni wziąć rzeczy w swoje ręce.

Gdzie niepełnoletni może kupić Bitcoin?

Nastolatkowie, którzy chcą kupić Bitcoin, mają wiele dostępnych opcji. „Legalność” każdej metody jest wątpliwa, ale z technicznego punktu widzenia działają:

  1. eBay: Ta platforma to nie tylko buty sportowe i elektronika. Sprzedawcy mogą również zachęcić Cię do kupna Bitcoin. Korzystanie z serwisu eBay i Paypal w celu kupowania niewielkich ilości bitcoin nie jest trudne, ale zanim je kupisz, powinieneś sprawdzić oceny sprzedawcy, aby upewnić się, że nie jest oszustem
  2. Bankomaty Bitcoin: bankomaty są teoretycznie idealnym sposobem na zakup kryptowaluty. W praktyce jest ich niewiele, więc jeśli nie mieszkasz w Warszawie lub w innym dużym mieście, nie będzie to łatwe. Ich listę możesz znaleźć tutaj.
  3. Localbitcoins: z technicznego punktu widzenia te same reguły, które mają zastosowanie do wymiany kryptowalut, mają również zastosowanie do stron takich jak Localbitcoins.com. Podstawowa weryfikacja jest bardzo łatwa, a po jej ukończeniu można kupić i sprzedać za darmo P2P (od osoby do osoby, person to person) i przelać pieniądze bezpośrednio z konta bankowego. Można również osobiście spotkać się ze sprzedawcami i kupić Bitcoin za gotówkę, ale zaleca się zachować ostrożność, szczególnie przy pierwszym zakupie. Na pierwsze zakupy idź lepiej z osobą dorosłą.
  4. P2P kantory: Poza Localbitcoins.com są strony takie jak Solidi w Wielkiej Brytanii, która doradza użytkownikom, że „osoby poniżej 18 roku życia, którzy chcą handlować, powinny się najpierw skontaktować z nimi”. Handlować mogą również osoby poniżej 16 roku życia, które otrzymają jedynie niskie limity zakupu. Bitcoinprijzen w Holandii jest kolejnym miejscem, w którym, jak się wydaje, ludzie w wieku poniżej 18 lat kupują kryptowaluty za pomocą iDEAL.
  5. Lokalne krypto-społeczeństwo: Sprawdź nasz fanpage, tutaj znajdziesz entuzjastów kryptowalut, którzy będą mogli Ci coś sprzedać. Po prostu napisz. Użytkownicy chcą wspierać Bitcoiny w społeczności Ci chętnie pomogą. Jak zwykle, bądź ostrożny, gdy spotykasz kogoś, kogo nie znasz. I nie płać, dopóki nie zobaczysz, że transakcja przeszła.

Niektórzy młodzi ludzie będąc kreatywnymi, kupowali karty podarunkowe od Amazon i wymieniali je na stronach takich jak Paxful za Bitcoiny. Inne opcje to pobieranie Bitcoinów online od znajomych i krewnych. Wszystko, co musisz zrobić, to poprosić ich na łamach witryn o „prezent”.

Nie ma skończonych 18 i chce BTC?

Dorośli, którzy interesują się kryptowalutami nie potrzebują wiele, by wpłynąć na potomstwo. Nauka następnej generacji o potencjale kryptowalut powinna również obejmować ostrzeżenie o ryzyku, zarówno pod względem fluktuacji cen, jak i bezpieczeństwa.

Bez względu na to, co mówi prawo, osoby poniżej 18 roku życia, które są zdecydowane kupić bitcoin, zawsze znajdą sposób, by to zrobić. W porównaniu z innymi dzisiejszymi złymi nawykami i uzależnieniami, na które nastolatki marnują pieniądze, wydaje nam się, że Bitcoin jest w porządku.

Śledź nas na Facebooku, nie przegap naszych krypto-wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here