Sberbank i Alfa Bank przygotowują fundusz inwestycyjny złożony z kryptowalut

Rosja

Pod czujnym okiem Bank of Russia, Sberbank i Alfa Bank przygotowują dla swoich prywatnych klientów możliwość inwestowania w specjalny fundusz, który będzie handlować z sześcioma najpopularniejszymi kryptowalutami na głównych giełdach, takich jak Kraken i Bitstamp.

Współpraca z Addcapital

Sberbank, państwowy bank odpowiedzialny na przykład, za obsługę wynagrodzeń pracowników państwowych oraz Alfa Bank, największy prywatny rosyjski bank, planują wejść do obszaru handlowego z kryptowalutami za pomocą funduszu inwestycyjnego AddCapital i Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Przedstawicielka Sberbank Private Banking, Anna Ivanchuk oświadczyła:

„Chcielibyśmy zaoferować naszym klientom całkowicie przejrzysty sposób inwestowania w zasoby cyfrowe objęte rygorystycznym nakazem dotrzymywania zasad, pozwalającą im inwestować w produkty, którymi są obecnie zainteresowani.”

Anton Rakhmanov, kierownik oddziału prywatnej bankowości w Alfa Bank, dodaje:

„Naszym celem jest przyspieszenie uznanie aktywów cyfrowych jako legalnych aktywów finansowych.”

Addcapital, z którym oba banki postanowiły współpracować, jest funduszem inwestycyjnym, który był zaangażowany w ostatnią sprzedaż tokenów podczas ICO Telegram. We współpracy z Sberbank i Alfa Bank będzie odpowiedzialny za techniczne rozwiązanie całego projektu.

Wybór kryptowalut do portfela nie był niespodzianką

Według prezesa Addcapital, Aleksieja Prokofiewa, inwestorzy będą kupować udziały w funduszu, przy czym portfolio będzie obejmowało sześć najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin. Pozostałe dwie kryptowaluty pozostają na razie tajemnicą i oba banki muszą je potwierdzić.

Portfel będzie weryfikowany cztery razy w roku, a wskaźniki poszczególnych kryptowalut mogą się zmieniać w stosunku do ustalonego algorytmu biznesowego. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, który jest częścią Moskiewskiej Giełdy Papierów Wartościowych, będzie nadzorował projekt.

Alfa Bank jest jednym z największych prywatnych banków komercyjnych w Rosji. Jego siedziba znajduje się w Moskwie i działa w 7 krajach. Bank oferuje usługi finansowe ponad 360 000 aktywnym klientom korporacyjnym i 14,2 miliona klientom detalicznym.

Drugi bank, Sberbank, jest państwowym rosyjskim bankiem działającym w większej liczbie krajów europejskich i postsowieckich.

Możesz być zainteresowany: Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty bez dodatkowych opłat i do otrzymać 10 USD za rejestrację w Coinbase

Wniosek

Chociaż Sberbank odmówił potwierdzenia, kiedy włączy ten produkt inwestycyjny do oferty, Prokofiew powiedział, że sam proces testowania zajmie około 45 dni.

W każdym razie wygląda na to, że banki zaczynają zmieniać zdanie. Podczas gdy do niedawna stosunek do kryptowalut był negatywny, inicjatywa tych dwóch dużych banków, aby wprowadzić produkty inwestycyjne skupione na kryptowalutach, jest wyraźnym dowodem na to, że inwestorzy instytucjonalni powoli i ostrożnie wykazują zainteresowanie tym obszarem.

Źródła:
ethereumworldnews.com
coindesk.com

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu, aby uzyskać instrukcje. Dołącz również do naszej społeczności na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here