Tron stanie się największym zdecentralizowanym ekosystemem na świecie dzięki BitTorrent

Kryptowaluta pokonała w ostatnich tygodniach kilka istotnych kamieni milowych: uruchomienie mainnetu, niektóre giełdy z sukcesem wprowadziły token swap TRX, hardwarowy portfel Ledger Nano S włączyła TRON do swojej oferty i zostało tylko kilka dni do uruchomienia Tron Virtual Machine. Justin Sun, czołowa postać stojąca za Tronem, dla swych fanów przygotował kolejną niespodziankę – BitTorrent stał się częścią ekosystemu Tron.

Miliony użytkowników BitTorrent w sieci Tron

Justin Sun ogłosił na swoim Twitterze, że BitTorrent, którego zakup Tron rozpoczął na początku tego roku, stał się częścią ekosystemu Tron.

 

Swoje oświadczenie dopełnił słowami:

„Od tego dnia (23 lipca 2018 r.) BitTorrent, którego oprogramowanie jest instalowane na milionach urządzeń użytkowników, stał się częścią TRON. Dzięki temu krokowi, TRON stanie się największym zdecentralizowanym ekosystemem internetowym na świecie. „

BitTorrent, który został oficjalnie przedstawiony w 2001 roku, jest protokołem komunikacji sieciowej typu peer-to-peer. Jednocześnie jest uważany za pierwszy zdecentralizowany protokół internetowy z rozległą aplikacją na całym świecie.

Do jego zdecentralizowanej natury Sun dodał:

„Nawet dzisiaj protokół BitTorrent zachowuje status największego zdecentralizowanego protokołu na świecie, pokrywa 40% dziennego wolumenu danych w Internecie. BitTorrent go stworzył i nadał kształt jego celowi – decentralizacja sieci. Przez programistów, przedsiębiorców oraz zdecentralizowaną społeczność internetową nadal nazywamy pionierem technologii decentralizacji, który jest podstawą otwartego, przejrzystego i wspólnie udostępnianego protokołu internetowego.“

„All-In Decentralization”

Akwizycja BitTorrenta podkreśla strategię firmy Tron, zwaną „decentralizacją All-In”. Dzięki wspomnianej integracji, Tron Foundation chce „uwolnić internet od ograniczeń dużych korporacji, zwrócić prawa komputerowe jednostkom a  następnie podjąć wizję z początku 21 wieku o wolnej, przejrzystej i zdecentralizowanej sieci połączenia świata, ponieważ Internet należy do ludzi.”

Wskazówka: Jeśli chcesz kupić kryptowaluty bez opłat i otrzymać 10 USD za pierwszą rejestrację Coinbase, zapoznaj się z tą instrukcją.

Wniosek

Do tej pory możemy jedynie spekulować, w jaki sposób Fundacja Tron będzie faktycznie korzystać z połączenia BitTorrent. Jedną z możliwości jest to, że użytkownicy tej usługi deklarują pewne impulsy, podobne jak w konkurencyjnym Siacoin(SC).

Istotą jest udostępnianie niepotrzebnej pojemności na dysku twardym, dzięki czemu użytkownik staje się częścią rynku przechowywania danych, który jest bardziej niezawodny i tańszy od tradycyjnych dostawców usług w chmurze. Użytkownicy są następnie nagradzani zgodnie z kluczem, który jest obliczany na podstawie wyżej wspomnianej udostępnionej przestrzeni.

Nie przegap naszych kryptowiadomości i zasubskrybuj powiadomienia – kliknij na dzwonek w lewym dolnym rogu. Dołącz do naszej społeczności na Facebooku.

Źródło: ethereumworldnews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here